فروشگاه اینترنتی گل و گیاه نارگیل            
امروز پنجشنبه ۱۴۰۳/۱/۳۰         
  

Parietaria judaica که به فارسی گوش موش افشان نامیده میشود، گیاهی از خانواده گزنه، بومی اصفهان، شیراز و ..... می باشد. نیاز های این گیاه عبارتند از نور: زیاد رطوبت: خشک دمای محیط: 22-25 خاک: مکان های صخره ای
گوش موش افشان
گوش موش افشان

نام علمي
Parietaria judaica
نام لاتين
خانواده (تيره)

خصوصیات - معرفی


گیاهی علفی چندساله از خانواده ارتیکاسه می باشد. دانه های گرده این گیاه عمدتا آلرجنیک می باشد . 

نور مورد نياز
نور مورد نیاز گیاه گوش موش افشان
زیاد
آبياري و رطوبت
رطوبت مورد نیاز  گوش موش افشان
خشک
دماي مورد نياز
دمای مورد نیاز  گوش موش افشان
22-25 درجه سانتیگراد
خاک مورد نياز
خاک مورد نیاز  گوش موش افشان
مکان های صخره ای

خواص و کاربردهای دارویی و صنعتی


این گیاه برای جلوگیری و قطع خونریزی و اخلاط خونی و رفع خون در ادرار مصرف می شود. این گیاه را له کرده و به صورت ضماد برای ضدعفونی کردن زخم های بد به کار می روند و از تنتور آن برای افزایش گردش خون می خورند. جوشانده گیاه برای رفع سرفه در ناراحتی های ریه خورده می شود. این دارو قابض است. دم کرده 40 گرم از برگ و گل گیاه در هزار گرم آب جوش و به مقدار 2تا 3 فنجان خورده می شود. غرغره آن برای کاهش درد گلو و ورم لثه مفید می باشد. جوشانده 40 تا 50 گرم گیاه خشک در هزار گرم آب برای شستشو و ضدعفونی کردن زخم مصرف می شود. گوش موش افشان - گیاهان بومی ایران گوش موش افشان - گیاهان بومی ایرانمنابع :
مطالعه فلور منطقه هنزاکوه از منطقه حفاظت‌شده بهرآس


 
 
 


گياهان ديگر از همين خانواده :
 
  

نظرات و پرسشهای کاربران

پایگاه اینترنتی نارگیل به عنوان یکی از اولین سایت های تخصصی و جامع ترین دایره المعارف گل و گیاه و باغبانی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده و از سال ۱۳۹۱ امکان خرید اینترتی محصولات مرتبط با این حوزه مانند انواع گل و گیاه و بذر، خاک و کود های کشاورزی، سموم دفع آفات و ابزار باغبانی را برای علاقه مندان گل و گیاه فراهم نموده است.
© 2024 تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نارگیل است. استفاده از مطالب در رسانه های آموزشی با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه بلا مانع است.