فروشگاه اینترنتی گل و گیاه نارگیل            
امروز سه شنبه ۱۴۰۲/۹/۱۴         
  

Litsea glaucescensMexican Bay Leaf که به فارسی برگ بوی مکزیکی نامیده میشود، گیاهی از خانواده برگ بو بومی مکزیک و آمریکای مرکزی می باشد. نیاز های این گیاه عبارتند از نور: زیاد رطوبت: کمی مرطوب دمای محیط: نواحی گرمسیری و نیمه گرمسیری خاک: خاک های حاصلخیز با رطوبت کافی
برگ بوی مکزیکی
برگ بوی مکزیکی

نام علمي
Litsea glaucescens
نام لاتين
Mexican Bay Leaf
خانواده (تيره)

خصوصیات - معرفیگیاه "برگ بوی مکزیکی" درخت یا درختچه ای همیشه سبز از خانواده برگ بو است که تا حدود 3 تا 6 متر ارتفاع رشد می کند. این گیاه بومی آمریکا به خصوص مکزیک و آمریکای مرکزی است.
پوست آن به رنگ قهوه ای با تنه ای ضخیم می باشد. شاخه های جوانتر بدون کرک، به رنگ سبز مایل به زرد، زرد یا قهوه ای تیره یا سبز تیره می باشند. 
برگ ها باریک و طویل بوده و سطح بالایی آنها به رنگ سبز پررنگ و سطح زیرین به رنگ سبز روشن می باشند. این برگ ها متناوب، دارای دمبرگی به طول 6 تا 11 میلیمتر، بدون کرک، به طول 5 تا 9 سانتیمتر و عرض 2 تا 3 سانتیمتر، کشیده و نوک تیز، چرم مانند یا کاغذی می باشند.
گل ها به صورت خوشه ای، گل آذین ها جانبی، به طول یک سانتیمتر و بدون کرک می باشند. گل های نر به رنگ سفید مایل به زرد، به طول 3 تا 4 میلیمتر، کشیده یا واژتخم مرغی و دارای تعدادی پرچم می باشند. گل های ماده نیز به رنگ زرد دیده می شوند.
میوه ها نیز حدود یک سانتیمتر قطر داشته و در صورت بلوغ به رنگ سیاه دیده می شوند.Mexican Bay Leaf Mexican Bay Leaf

شرایط نگهداری برگ بوی مکزیکینور مورد نياز
نور مورد نیاز گیاه برگ بوی مکزیکی
زیاد
آبياري و رطوبت
رطوبت مورد نیاز  برگ بوی مکزیکی
کمی مرطوب
دماي مورد نياز
دمای مورد نیاز  برگ بوی مکزیکی
نواحی گرمسیری و نیمه گرمسیری
خاک مورد نياز
خاک مورد نیاز  برگ بوی مکزیکی
خاک های حاصلخیز با رطوبت کافی


این گیاهان در ارتفاعات یا در اطراف رودخانه ها می رویند.
نسبت به سرمای کوتاه مدت مقاوم می باشند.
به خوبی در شرایط آفتاب کامل یا به همراه کمی سایه پراکنده، رشد می کنند.Litsea glaucescens Litsea glaucescens

خواص و کاربردهای دارویی و صنعتیاین درختچه ها به دلیل همیشه سبز بودن و برگ های زیبا به عنوان درختچه ای زینتی در فضای سبز کشت می شوند. 
میوه های آنها نیز ارزش خوراکی دارند.
همچنین از آنها در تهیه ادویه ای مخصوص استفاده می شود.معرفی و راهنمای پرورش درختان میوه - برگ بوی مکزیکی معرفی و راهنمای پرورش درختان میوه - برگ بوی مکزیکی

نحوه تکثیر برگ بوی مکزیکیازدیاد برگ بوی مکزیکی از طریق کشت بذرها و ریشه دار کردن قلمه های آنها صورت می گیرد.Mexican Bay Leaf Mexican Bay Leafمنابع :
http://www.tradewindsfruit.com/content/mexican-bay
https://en.wikipedia.org/wiki/Litsea_glaucescens


 
 
 


گياهان ديگر از همين جنس :
 گياهان ديگر از همين خانواده :
 
  

نظرات و پرسشهای کاربران

پایگاه اینترنتی نارگیل به عنوان یکی از اولین سایت های تخصصی و جامع ترین دایره المعارف گل و گیاه و باغبانی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده و از سال ۱۳۹۱ امکان خرید اینترتی محصولات مرتبط با این حوزه مانند انواع گل و گیاه و بذر، خاک و کود های کشاورزی، سموم دفع آفات و ابزار باغبانی را برای علاقه مندان گل و گیاه فراهم نموده است.
© 2023 تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نارگیل است. استفاده از مطالب در رسانه های آموزشی با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه بلا مانع است.