فروشگاه اینترنتی گل و گیاه نارگیل            
امروز چهارشنبه ۱۴۰۲/۱/۲         
  

Flacourtia jangomans Indian plum که به فارسی آلوی هندی نامیده میشود، گیاهی از خانواده بومی شرق آسیا می باشد. نیاز های این گیاه عبارتند از نور: زیاد رطوبت: کمی مرطوب دمای محیط: نواحی گرمسیری خاک: گستره وسیعی از خاک ها
آلوی هندی
آلوی هندی

نام علمي
Flacourtia jangomans
نام لاتين
Indian plum
خانواده (تيره)

خصوصیات - معرفیگیاه "آلوی هندی" یا "قهوه هندی" درختی مخصوص جنگل های بارانی زمین های پست و کوهستان ها و از خانواده بید (Salicaceae) است. این گیاهان به صورت خودرو در جنوب شرق و شرق آسیا می روید ولی در برخی از مناطق دیگر نیز کشت می شوند. منشأ اولیه این گیاهان بطور دقیق شناخته شده نیست اما به نظر می رسد که منشأ آنها نواحی گرمسیر آسیا و احتمالاً هند باشد. 
این گیاه به صورت درختچه یا درختی کوچک به ارتفاع حدود 10 متر است که گل های کوچکی به رنگ سفید تا سبز و معطر تولید می کند. میوه های آن هم به صورت خام و هم به صورت پخته شده یا مربا به مصرف خوراکی می رسند. پوست این گیاه نیز مصارف دارویی دارد. در برخی موارد نیز برای چوب و الوارش برداشت می شود.برگ ها واژتخم مرغی یا بیضوی، به طول 3 تا 7 سانتیمتر، صاف و بدون کرک، نوک تیز، با حاشیه ای دندانه دار یا یکپارچه می باشد. 
گل ها دوپایه، تشکیل شده در شاخه های کوتاه، گل های نر به صورت منفرد یا خوشه ای، گل های ماده به صورت منفرد، دارای 4 تا 6 کاسبرگ کرکدار و تخم مرغی شکل، کاسبرگ های گل های نر به طول 4 تا 5 میلیمتر، کاسبرگ های گل های ماده به صورت مدور، پرچم ها به طول 3 تا 5 میلیمتر، دیسک دارای 4 تا 6 لوب و گرد هستند.
میوه های این گیاهان به صورت سته ای و بیضوی شکل، به طول 2.5 سانتیمتر، با پوستی به رنگ قرمز تیره یا ارغوانی (در زمان رسیدن) دیده می شوند.
نژادهای مختلفی از این گونه وجود دارد که ممکن است دارای میوه هایی با کیفیت های مختلف باشند. Indian plum Indian plum


نور مورد نياز
نور مورد نیاز گیاه آلوی هندی
زیاد
آبياري و رطوبت
رطوبت مورد نیاز  آلوی هندی
کمی مرطوب
دماي مورد نياز
دمای مورد نیاز  آلوی هندی
نواحی گرمسیری درجه سانتیگراد
خاک مورد نياز
خاک مورد نیاز  آلوی هندی
گستره وسیعی از خاک ها

خواص و کاربردهای دارویی و صنعتی


کاربردها: 

میوه های این گیاه ارزش خوراکی داشته و دارای طعمی مورد پسند می باشند. این میوه ها دارای گوشتی ثابت، به رنگ سبز مایل به قهوه ای و آبدار هستند. در برخی موارد نیز ممکن است دارای طعمی گس باشند. 
از این میوه ها همچنین برای تهیه مربا، دسر و مارمالاد نیز استفاده می شود. 
چوب آنها به رنگ قرمز یا قرمز-نارنجی و سخت و شکننده است که به خوبی نیز جلا داده می شود. از آنها برای تهیه ابزارآلات کشاورزی و نیز برای دیوار سازی استفاده می گردد. 
برگ ها و ساقه های جوان مزه ای مشابه ریواس دارند. و به عنوان قابض و اشتهاآور نیز استفاده می شوند. 
همچنین برگ ها و پوست آنها برای جلوگیری از خونریزی لثه و دندان درد کاربرد دارند.
از دم کرده پوست آنها برای تهیه محلول های غرغره استفاده می شود. آلوی هندی - معرفی درختان میوه آلوی هندی - معرفی درختان میوه

نحوه تکثیر آلوی هندیازدیاد این گیاهان اغلب به وسیله کشت بذرهای آنها صورت می گیرد. بذرها ممکن است به وسیله آب های جاری پراکنده شوند ولی اغلب پراکندگی آنها توسط پرندگانی و حیواناتی صورت می گیرد که از میوه های این گیاه تغذیه می کنند. Indian plum Indian plumمنابع :
http://keyserver.lucidcentral.org/weeds/data/media
http://www.fruitipedia.com/paniala%20Flacourtia%20
http://www.saveourwaterwaysnow.com.au/01_cms/detai
https://en.wikipedia.org/wiki/Flacourtia_jangomas


 
 
 


گياهان ديگر از همين جنس :
 گياهان ديگر از همين خانواده :
 
  

نظرات و پرسشهای کاربران

پایگاه اینترنتی نارگیل به عنوان یکی از اولین سایت های تخصصی و جامع ترین دایره المعارف گل و گیاه و باغبانی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده و از سال ۱۳۹۱ امکان خرید اینترتی محصولات مرتبط با این حوزه مانند انواع گل و گیاه و بذر، خاک و کود های کشاورزی، سموم دفع آفات و ابزار باغبانی را برای علاقه مندان گل و گیاه فراهم نموده است.
© 2023 تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نارگیل است. استفاده از مطالب در رسانه های آموزشی با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه بلا مانع است.