فروشگاه اینترنتی گل و گیاه نارگیل            
امروز دوشنبه ۱۴۰۲/۷/۳         
  

Cypripedium Calceoluslady's slipper orchid که به فارسی ارکیده دارزی نامیده میشود، گیاهی از خانواده ثعلبیان- ارکیده سانان بومی در نیمکره شمالی- انگلستان- فرانسه - روسیه - چین - کره- ژاپن می باشد. نیاز های این گیاه عبارتند از نور: زیاد رطوبت: کمی مرطوب درجه حرارت: 10-27 درجه سانتی گراد درجه سانتیگراد خاک: مخلوطی از خزه اسفاگتوم و خاک لوم و پیت و شن، خاک خوبی برای ارکیده است.
ارکیده دارزی
ارکیده دارزی

دانستنیهای علمینام علمي
Cypripedium Calceolus
نام لاتين
lady's slipper orchid
خانواده (تيره)

Cypripedium Calceoluslady's slipper orchid که به فارسی ارکیده دارزی نامیده میشود، گیاهی از خانواده ثعلبیان- ارکیده سانان بومی نیمکره شمالی به خصوص انگلستان، فرانسه، روسیه، چین، کره و ژاپن می باشد. نیاز های این گیاه عبارتند از نور زیاد، کمی مرطوب درجه حرارت 10-27 درجه سانتی گراد درجه سانتیگراد و خاک مطلوب آن مخلوطی از خزه اسفاگتوم و خاک لوم و پیت و شن است.ارکیده دارزی ارکیده دارزی

خصوصیات - معرفی


این گل معمولاً به رنگ ارغوانی روشن است و بیشتر در زمین های جنگلی باز و در خاک های آهکی و مرطوب یافت می شود. در قاره اروپا نیز در زمینهای هوموسی و پوشش نیمه سایه جنگل رشد میکند.برداشت بی رویه آن در اروپا باعث کاهش چشمگیر آن در سرزمین های بومی خود شده است و در تعدادی از کشورهای اروپایی از آن محافظت می شود. در بریتانیا و به خصوص در سراسر شمال انگلستان تا اواخر قرن 20 کاملاً گسترده بود در حالی که هم اکنون در معرض انقراض قرار دارد.lady's slipper orchid lady's slipper orchid


نور مورد نياز
نور مورد نیاز گیاه ارکیده دارزی
زیاد
آبياري و رطوبت
رطوبت مورد نیاز ارکیده دارزی
کمی مرطوب
دماي مورد نياز
دمای مورد نیاز ارکیده دارزی
10-27 سانتی گراد درجه سانتیگراد
خاک مورد نياز
خاک مورد نیاز ارکیده دارزی
مخلوطی از خزه اسفاگتوم و خاک لوم و پیت و شن، خاک خوبی برای ارکیده است.منابع :

http://en.wikipedia.org/wiki/Cypripedium_calceolus


 
 
 


گياهان ديگر از همين جنس :
 گياهان ديگر از همين خانواده :
 
  

نظرات و پرسشهای کاربران

پایگاه اینترنتی نارگیل به عنوان یکی از اولین سایت های تخصصی و جامع ترین دایره المعارف گل و گیاه و باغبانی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده و از سال ۱۳۹۱ امکان خرید اینترتی محصولات مرتبط با این حوزه مانند انواع گل و گیاه و بذر، خاک و کود های کشاورزی، سموم دفع آفات و ابزار باغبانی را برای علاقه مندان گل و گیاه فراهم نموده است.
© 2023 تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نارگیل است. استفاده از مطالب در رسانه های آموزشی با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه بلا مانع است.