فروشگاه اینترنتی گل و گیاه نارگیل            
امروز پنجشنبه ۱۴۰۳/۳/۱۰         
  

Achantholimon eshkerense که به فارسی کلاه میرحسن اشکری نامیده میشود، گیاهی از خانواده پلامباگیناسه، بومی فارس، ... می باشد. نیاز های این گیاه عبارتند از نور: متوسط رطوبت: کمی خشک دمای محیط: 18-20 خاک: در دشت ها و کوهپایه ها
کلاه میرحسن اشکری
کلاه میرحسن اشکری

نام علمي
Achantholimon eshkerense
نام لاتين
خانواده (تيره)

خصوصیات - معرفی


این گیاه از خانواده هفت بندیان می باشد. به طور کلی رنگ این گونه صورتی ملایم است، همنین ساقه های گلدهنده به طول تا 20 سانتیمتر، همسطح یا بلندتر از پشته اصلی هستند. این گیاه به عنوان گل خشک تزیینی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. این گیاه دارای شاخه های فراوان می باشد و رنگ آنها سبز مات بوده و گل های این گیاه در تابستان ظاهر می شوند. 

نور مورد نياز
نور مورد نیاز گیاه کلاه میرحسن اشکری
متوسط
آبياري و رطوبت
رطوبت مورد نیاز  کلاه میرحسن اشکری
کمی خشک
دماي مورد نياز
دمای مورد نیاز  کلاه میرحسن اشکری
18-20 درجه سانتیگراد
خاک مورد نياز
خاک مورد نیاز  کلاه میرحسن اشکری
در دشت ها و کوهپایه ها

خواص و کاربردهای دارویی و صنعتی


این گیاه خواص ضد ویروسی دارد و کاربرد آن موجب تقویت مغز استخوان می شود. در طب سنتی برای درمان یرماخوردگی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. باعث بهبود عفونت دستگاههای تنفسی می گردد. در تسریع گردش خون و کاهش خستگی تاثیر بسزایی دارد. کلاه میرحسن اشکری - معرفی گیاهان بومی ایران کلاه میرحسن اشکری - معرفی گیاهان بومی ایران

نحوه تکثیر کلاه میرحسن اشکری


این گیاه از طریق بذر تکثیر می گردد.


منابع :
فلور ایرانیکا
گیاهان دارویی ایران


 
 
 


گياهان ديگر از همين خانواده :
 
  

نظرات و پرسشهای کاربران

پایگاه اینترنتی نارگیل به عنوان یکی از اولین سایت های تخصصی و جامع ترین دایره المعارف گل و گیاه و باغبانی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده و از سال ۱۳۹۱ امکان خرید اینترتی محصولات مرتبط با این حوزه مانند انواع گل و گیاه و بذر، خاک و کود های کشاورزی، سموم دفع آفات و ابزار باغبانی را برای علاقه مندان گل و گیاه فراهم نموده است.
© 2024 تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نارگیل است. استفاده از مطالب در رسانه های آموزشی با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه بلا مانع است.