فروشگاه اینترنتی گل و گیاه نارگیل            
امروز جمعه ۱۴۰۳/۱/۳۱         
  

Acantholimon flexuosum که به فارسی کلاه میرحسن زیگزاگی نامیده میشود، گیاهی از خانواده پلامباگیناسه، بومی شیراز، یاسوج، کرمان می باشد. نیاز های این گیاه عبارتند از نور: متوسط رطوبت: خشک دمای محیط: 15-20 خاک: در دشت ها و کوهپایه ها
کلاه میرحسن زیگزاگی
کلاه میرحسن زیگزاگی

نام علمي
Acantholimon flexuosum
نام لاتين
خانواده (تيره)

خصوصیات - معرفی


این گیاه پشته ای و بالشتکی در ارتفاعات بالا رشد می کند. این گیاه دارای شاخه های فراوان مخفی شده در برگ ها است. که رنگ برگ ها سبز مات بوده و همچنین سوزنی، سخت و تیغ مانند می باشد. گل های این گیاه در تابستان روییده و به رنگ سفید می باشد. در واقع این گیاه نوعی گون به حساب می آید که ابعاد بسیار بزرگی دارد و انشعابات متراکمی روی خاک به شکل پشته ای نیم کروی دارد. زنبورهای عسل به شهد گل های این نوع گون تمایل زیادی نشان داده و در فصل گلدهی، پشته این گیاه محل تجمع زنبورهای عسل می باشد. 

نور مورد نياز
نور مورد نیاز گیاه کلاه میرحسن زیگزاگی
متوسط
آبياري و رطوبت
رطوبت مورد نیاز  کلاه میرحسن زیگزاگی
خشک
دماي مورد نياز
دمای مورد نیاز  کلاه میرحسن زیگزاگی
15-20 درجه سانتیگراد
خاک مورد نياز
خاک مورد نیاز  کلاه میرحسن زیگزاگی
در دشت ها و کوهپایه ها

خواص و کاربردهای دارویی و صنعتی


در محافظت بدن در برابر عوامل بیماری زا، در درمان کم خونی، در تنظیم کلسترول خون، در تقویت سیستم ایمنی بدن نقش دارد.کلاه میرحسن زیگزاگی - معرفی و خواص گیاهان دارویی کلاه میرحسن زیگزاگی - معرفی و خواص گیاهان داروییمنابع :
تیره کلاه میرحسن، کلاه قاضی (Plumbaginaceas)


 
 
 


گياهان ديگر از همين جنس :
 گياهان ديگر از همين خانواده :
 
  

نظرات و پرسشهای کاربران

پایگاه اینترنتی نارگیل به عنوان یکی از اولین سایت های تخصصی و جامع ترین دایره المعارف گل و گیاه و باغبانی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده و از سال ۱۳۹۱ امکان خرید اینترتی محصولات مرتبط با این حوزه مانند انواع گل و گیاه و بذر، خاک و کود های کشاورزی، سموم دفع آفات و ابزار باغبانی را برای علاقه مندان گل و گیاه فراهم نموده است.
© 2024 تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نارگیل است. استفاده از مطالب در رسانه های آموزشی با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه بلا مانع است.