فروشگاه اینترنتی گل و گیاه نارگیل            
امروز چهارشنبه ۱۴۰۳/۲/۵         
  

شرایط محیط برای پرورش گیاه نخل راپیس عبارتند از: نور: متوسط رطوبت: مرطوب دما: 10_20 خاک: خاک برگ + تورب
نخل راپیس
نخل راپیس

دانستنیهای علمینام علمي
Rhapis Excelsa
نام لاتين
Rhapis Palm
خانواده (تيره)

این گیاه زیبا برای اولین بار از سوی ژاپنی ها برای تزیین کاخ ها گسترش و محبوبیت یافت و سپس به اروپا ، و بعد از آن به امریکا راه یافتبه دلیل نیاز به نور کم و رطوبت متوسط ، گزینه مناسبی برای تزیین ادارات و مراکز و داخل ساختمان می باشد.نام این جنس یونانی است Rhapis ، به معنی "سوزن" و نام گونه لاتین است به معنی "بلند"این گیاه تا 4 متر ارتفاع و 30 میلیمتر در قطر بزرگ میشود ،در چند توده ریشهنخل راپیس نخل راپیس

شرایط نگهداری نخل راپیسنور مورد نياز
نور مورد نیاز گیاه نخل راپیس
متوسط
آبياري و رطوبت
رطوبت مورد نیاز  نخل راپیس
مرطوب
دماي مورد نياز
دمای مورد نیاز  نخل راپیس
15 درجه سانتیگراد
خاک مورد نياز
خاک مورد نیاز  نخل راپیس
خاک برگ و تورب

درجه حرارت تا -5 درجه سانتیگراد را تحمل میکند به خصوص وقتی که زیر سقف باشد. در شرایط آب و هوایی که در آن ممکن است به دوره های طولانی مدت از آب و هوای سرد قرار گرفته عادت میکند. گاه به گاه آن را اسپری غبارپاشی نمایید این کمک به حفظ نسبی رطوبت این گیاه میکند.Rhapis Excelsa Rhapis Excelsaمنابع :
http://en.wikipedia.org/wiki/Rhapis_excelsa
http://www.pacsoa.org.au/palms/Rhapis/excelsa.html
http://www.plant-care.com/rhapis-excelsa.html
http://www.rhapisgardens.com/rhapis-excelsa


 
 
 


گياهان ديگر از همين خانواده :
 
  

نظرات و پرسشهای کاربران

پایگاه اینترنتی نارگیل به عنوان یکی از اولین سایت های تخصصی و جامع ترین دایره المعارف گل و گیاه و باغبانی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده و از سال ۱۳۹۱ امکان خرید اینترتی محصولات مرتبط با این حوزه مانند انواع گل و گیاه و بذر، خاک و کود های کشاورزی، سموم دفع آفات و ابزار باغبانی را برای علاقه مندان گل و گیاه فراهم نموده است.
© 2024 تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نارگیل است. استفاده از مطالب در رسانه های آموزشی با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه بلا مانع است.