فروشگاه اینترنتی گل و گیاه نارگیل            
امروز جمعه ۱۴۰۳/۴/۲۹         
  

Phyla nodiflora frog fruit که به فارسی فیلا نودیفلورا نامیده میشود، گیاهی از خانواده شاه‌پسند ، بومی آمریکای جنوبی می باشد. نیاز های این گیاه عبارتند از نور: زیاد رطوبت: مرطوب دمای محیط: نواحی گرمسیری خاک: خاک های حاصلخیز و مرطوب
فیلا نودیفلورا
فیلا نودیفلورا

نام علمي
Phyla nodiflora
نام لاتين
frog fruit
خانواده (تيره)

خصوصیات - معرفیگیاه "فیلا نودیفلورا" گیاهی زینتی از خانواده شاهپسند و بومی آمریکای جنوبی و ایالات متحده است. این گیاه همچنین می تواند در سایر نواحی گرمسیری جهان نیز یافت شود. این گیاه را اغلب به عنوان گیاهی زینتی و پوششی در حیاط خانه ها یا در فضای سبز کشت می کنند. 
این گیاه چندساله، علفی، برگ ها نیزه ای، واژتخم مرغی، گاهی اوقات گوشتی، به طول 5 تا 40 میلیمتر و پهنای 4 تا 20 میلیمتر، در بالا مضرص می باشد. 
گل آذین های آن حاوی گل های سفید تا صورتی رنگ بوده که در مرکز آن به رنگ ارغوانی دیده می شود. این گل ها کوچک می باشند. گل های این گیاه شبیه چوب کبریت هستند. به همین دلیل در برخی نواحی به آن علف چوب کبریتی نیز می گویند. این گونه گیاهی مشابه گونه Phyla lanceolata بوده با این تفاوت که دارای برگ های کوچکتری است. 
میوه های آن تخم مرغی شکل، به طول 1.6 میلیمتر و حاوی یک تا دو بذر می باشد. 
فیلا نودیفلورا دارای واریته های مختلفی است که از آن جمله می توان به این موارد اشاره کرد: Phyla nodiflora var. antillana، Phyla nodiflora var. canescens، Phyla nodiflora var. incisa، Phyla nodiflora var. longifolia، Phyla nodiflora var. repens، Phyla nodiflora var. reptans، Phyla nodiflira var. rosea، Phyla nodiflora var. texensis.frog fruit frog fruit

شرایط نگهداری فیلا نودیفلورانور مورد نياز
نور مورد نیاز گیاه فیلا نودیفلورا
زیاد
آبياري و رطوبت
رطوبت مورد نیاز  فیلا نودیفلورا
مرطوب
دماي مورد نياز
دمای مورد نیاز  فیلا نودیفلورا
نواحی گرمسیری
خاک مورد نياز
خاک مورد نیاز  فیلا نودیفلورا
خاک های حاصلخیز و مرطوب


کشت این گیاه در خاک های مختلف به ویژه خاک های به خوبی آبیاری شده و مکان های آفتابی موفقیت آمیز بوده است. همچنین این گیاه خاک های حاصلخیز را ترجیح می دهد اما می تواند در خاک های فقیر از نظر مواد غذایی نیز رشد کند.
گزارش شده که این گیاه به خاک های مرطوب نیاز دارد بنابراین آبیاری آن باید به طور منظم صورت گیرد. البته برخی گزارش ها نیز حاکی از این است که این گیاه می تواند خاک های خشک را تحمل کند و در شرایط خشک نیز رشد کند.
در صورتی که آن را در سایه کشت کنید تعداد زیادی اندام رویشی و شاخ و برگ تولید می کند اما گل های زیادی تولید نمی کند. بنابراین برای تولید گل های فراوان بهتر است که محل های آفتابی را برای کشت آن انتخاب نمود.
این گیاه توانسته دمای تا منفی 7 درجه سانتیگراد را در استرالیا تحمل کند. Phyla nodiflora Phyla nodiflora

نحوه تکثیر فیلا نودیفلوراازدیاد این گیاهان از طریق کشت بذرهای آنها صورت می گیرد. اطلاعات زیادی در مورد این گونه وجود ندارد اما کشت بذرهای آن در فصل بهار و در گلخانه موفقیت آمیز گزارش شده است. یکی دیگر از روش های تکثیر آنها، تقسیم بوته در فصل بهار می باشد. frog fruit frog fruitمنابع :
http://www.efloras.org/florataxon.aspx?flora_id=5&
http://www.pfaf.org/user/plant.aspx?latinname=Phyl
https://en.wikipedia.org/wiki/Phyla_nodiflora


 
 
 


گياهان ديگر از همين خانواده :
 
  

نظرات و پرسشهای کاربران

پایگاه اینترنتی نارگیل به عنوان یکی از اولین سایت های تخصصی و جامع ترین دایره المعارف گل و گیاه و باغبانی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده و از سال ۱۳۹۱ امکان خرید اینترتی محصولات مرتبط با این حوزه مانند انواع گل و گیاه و بذر، خاک و کود های کشاورزی، سموم دفع آفات و ابزار باغبانی را برای علاقه مندان گل و گیاه فراهم نموده است.
© 2024 تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نارگیل است. استفاده از مطالب در رسانه های آموزشی با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه بلا مانع است.