فروشگاه اینترنتی گل و گیاه نارگیل            
امروز چهارشنبه ۱۴۰۲/۷/۱۲         
  

Firmiana simplexChinese parasol tree که به فارسی سیدالاشجار نامیده میشود، گیاهی از خانواده ختمی- پنیرکیان بومی شرق چین- ژاپن- تابوان و ویتنام می باشد. نیاز های این گیاه عبارتند از نور: زیاد رطوبت: کمی مرطوب درجه حرارت: 20 -24 سانتیگراد درجه سانتیگراد خاک: ph 5.6 - ph 7.8 در خاک لومی-شنی-رسی با زهکشی مناسب
سیدالاشجار
سیدالاشجار

دانستنیهای علمینام علمي
Firmiana simplex
نام لاتين
Chinese parasol tree
خانواده (تيره)

Chinese parasol tree که به فارسی سیدالاشجار نامیده میشود، گیاهی از خانواده ختمی- پنیرکیان بومی شرق چین- ژاپن- تابوان و ویتنام می باشد. نیاز های این گیاه عبارتند از نور: زیاد رطوبت: کمی مرطوب درجه حرارت: 20 -24 سانتیگراد درجه سانتیگراد خاک: ph 5.6 - ph 7.8 در خاک لومی-شنی-رسی با زهکشی مناسبسیدالاشجار سیدالاشجار

خصوصیات - معرفی


ظاهر این گیاه برای یک برگ ریز بسیار نا معمول است، به دلیل داشتن ساقه ها و پوست سبز و همچنین  این گیاه درختی متراکم است و تاجی بیضی شکل دارد. شکوفه های این درخت دارای غلافی با 4 گلبرگ است. برگهای آن پنجه ای شکل است. این گیاه برای موارد زینتی استفاده می شود.دانه های این گیاه به راحتی  توسط باد انتشار پیدا می کنند وگیاهی خود بارور می باشد که به سرعت جوانه زده و رشد می کند. مخصوصاً در اطراف نهرها و جویبارها رشد می کنند.
نور مورد نياز
نور مورد نیاز گیاه سیدالاشجار
زیاد
آبياري و رطوبت
رطوبت مورد نیاز  سیدالاشجار
کمی مرطوب
دماي مورد نياز
دمای مورد نیاز  سیدالاشجار
20 -24 سانتیگراد درجه سانتیگراد
خاک مورد نياز
خاک مورد نیاز  سیدالاشجار
ph 5.6 - ph 7.8 در خاک لومی-شنی-رسی با زهکشی مناسبمنابع :

http://en.wikipedia.org/wiki/Firmiana_simplex


 
 
 


گياهان ديگر از همين خانواده :
 
  

نظرات و پرسشهای کاربران

پایگاه اینترنتی نارگیل به عنوان یکی از اولین سایت های تخصصی و جامع ترین دایره المعارف گل و گیاه و باغبانی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده و از سال ۱۳۹۱ امکان خرید اینترتی محصولات مرتبط با این حوزه مانند انواع گل و گیاه و بذر، خاک و کود های کشاورزی، سموم دفع آفات و ابزار باغبانی را برای علاقه مندان گل و گیاه فراهم نموده است.
© 2023 تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نارگیل است. استفاده از مطالب در رسانه های آموزشی با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه بلا مانع است.