فروشگاه اینترنتی گل و گیاه نارگیل            
امروز یکشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۱۳         
  

Eurotia ceratoides Pamirian winterfat که به فارسی اروشیا نامیده میشود، گیاهی از خانواده تاج خروس ، بومی اروپا، آفریقا، آسیا می باشد. نیاز های این گیاه عبارتند از نور: زیاد رطوبت: کمی خشک دمای محیط: نواحی خشک و نیمه خشک خاک: گستره وسیعی از خاک ها
اروشیا
اروشیا

نام علمي
Eurotia ceratoides
نام لاتين
Pamirian winterfat
خانواده (تيره)

خصوصیات - معرفی"اروشیا" گیاهی درختچه ای به ارتفاع بیش از یک متر است که به رنگ مایل به سفید دیده می شود. دلیل مشاهده این رنگ، وجود لایه ضخیمی از کرک بر روی شاخ و برگ آن می باشد.
برگ ها به شکل های مختلفی وجود دارند که بیش از 25 میلیمتر نیز طول دارند.
گل ها کوچک و پوشیده از کرک های ابریشمی بلند بوده که در خوشه های جانبی یا در گل آذین های انتهایی ظاهر می شوند. گل های نر (حاوی دانه گرده) و گل های ماده (تولیدکننده بذر) به صورت جدا از هم بر روی گل های مختلفی ولی بر روی یک گیاه تشکیل می شوند.
میوه ها تخم مرغی شکل، به طول حدود 3 میلیمتر، با چهار زاویه و دو شاخ می باشند. 
این گیاه به واسطه داشتن ریشه های عمیق، به چرای دام مقاوم بوده و حتی چرای معقول و برنامه¬ ریزی شده سبب طراوت و شادابی گیاه می گردد و از خشبی شدن آن جلوگیری می کند.
این گیاه بذر فراوانی تولید می کند که به دلیل کرکی بودن و سبکی، به راحتی انتشار یافته و به سهولت در طبیعت تجدید حیات نموده و مستقر می شود.
شروع رشد رویشی این گیاه در اواسط اسفندماه بوده، در اواخر اردیبهشت گیاه مرحله گلدهی را گذرانده و بذر¬دهی آن در مرداد ماه است. همچنین بالاترین میزان پروتئین گیاهی در زمان گلدهی وجود دارد.Pamirian winterfat Pamirian winterfat

شرایط نگهداری اروشیانور مورد نياز
نور مورد نیاز گیاه اروشیا
زیاد
آبياري و رطوبت
رطوبت مورد نیاز  اروشیا
کمی خشک
دماي مورد نياز
دمای مورد نیاز  اروشیا
نواحی خشک و نیمه خشک
خاک مورد نياز
خاک مورد نیاز  اروشیا
گستره وسیعی از خاک ها


اروشیا به علت داشتن فرم بوته ای، مقاومت در برابر خشکی، درصد پروتئین مناسب و تکثیر آسان یکی از گیاهان بومی مراتع بیابانی است که اهمیت ویژه ای در مراتع خشک و نیمه خشک دارد. این خصوصیات سبب گردیده تا در طرح های احیاء و اصلاح مراتع مورد استفاده قرار گیرد. این گیاه از جمله گیاهانی  است که علاوه بر خوشخوراکی، مقاومت خوبی در برابر خشکی و چرا دارد.
در تنش های رطوبتی کم تا متوسط (آبیاری پس از تخلیه 90 درصد آب قابل استفاده) به خوبی رشد نموده و در تنش های شدید نیز قادر به ادامه حیات می باشد. همچنین در شرایط رطوبت خاک کمتر از  10 درصد نیز می تواند به خوبی رشد و نمو نماید.
گستردگی سیستم ریشه ای، کاهش اندام های هوایی و طول دوره رشد در شرایط نامطلوب و نیز وجود کرک های فراوان بر روی اندام های هوایی از عوامل اصلی این توانایی می باشد.Eurotia ceratoides Eurotia ceratoidesمنابع :
http://www.gbif.org/species/3083571
https://en.wikipedia.org/wiki/Krascheninnikovia_ce


 
 
 


گياهان ديگر از همين خانواده :
 
  

نظرات و پرسشهای کاربران

پایگاه اینترنتی نارگیل به عنوان یکی از اولین سایت های تخصصی و جامع ترین دایره المعارف گل و گیاه و باغبانی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده و از سال ۱۳۹۱ امکان خرید اینترتی محصولات مرتبط با این حوزه مانند انواع گل و گیاه و بذر، خاک و کود های کشاورزی، سموم دفع آفات و ابزار باغبانی را برای علاقه مندان گل و گیاه فراهم نموده است.
© 2024 تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نارگیل است. استفاده از مطالب در رسانه های آموزشی با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه بلا مانع است.