فروشگاه اینترنتی گل و گیاه نارگیل            
امروز جمعه ۱۴۰۳/۴/۲۹         
  

Dendrocnide moroides Gympie Gympie که به فارسی خودکشی نامیده میشود، گیاهی از خانواده گزنه، بومی بومی خراسان شمالی می باشد. نیاز های این گیاه عبارتند از نور: متوسط رطوبت: کمی مرطوب دمای محیط: 15-18 خاک: کوهپایه ها
خودکشی
خودکشی

دانستنیهای علمینام علمي
Dendrocnide moroides
نام لاتين
Gympie Gympie
خانواده (تيره)

شاید اسم گیاه گیمپای کمی خنده دار به نظر برسد، اما بهتر است با شنیدن اسم آن بترسید. سطح برگ های این گیاه از کرک های بسیار ریز و سمی پوشیده شده است که در اولین تماس وارد بدن وفرد خواهند شد. اگر این کرک ها در بدن شما گیر کنند دردهای شدیدی را حتی برای ماه ها در بدن شما ایجاد خواهند کرد. درمان این حالت نیز به اندازه علائم مسموم شدن با آن دردناک است. به گفته یک گیاه شناس برای خلاص شدن از درد این گیاه باید محل را با هیدروکلریک اسید یا همان جوهر نمک شسته سپس از چسب های نواری برای بیرون کشیدن کرک های سمی استفاده نمایید. خودکشی خودکشی

خصوصیات - معرفی


این گیاه را در جنگل های بارانی شمال کشور می توان یافت. این گیاه دارای کرک های بسیار زیادی است که کل گیاه را می پوشاند و زمانی که دست انسان آن را لمس می کند توسط غده های کوچک نوک کرک ها، نوروتوکسین ترشح می شود و به پوست انسان تزریق می کند. این ماده بسیار سمی است. اگر این کرک ها روی سطح وجود نداشت، این گیاه برای انسان خوراکی محسوب می شد. معمولا به عنوان تک گیاه رشد کرده از 1 تا 3 متر ارتفاع دارد. برگ های بزرگ قلبی شکل دارد حدود 12 تا 22 سانتی متر طول و 11 تا 18 سانتی متر عرض دارد با حاشیه های ریز دندانه دار.
نور مورد نياز
نور مورد نیاز گیاه خودکشی
متوسط
آبياري و رطوبت
رطوبت مورد نیاز  خودکشی
کمی مرطوب
دماي مورد نياز
دمای مورد نیاز  خودکشی
15-18 درجه سانتیگراد
خاک مورد نياز
خاک مورد نیاز  خودکشی
کوهپایه هامنابع :
عبداللهی، 1381، مرروی بر اثرات سمي گياهان در انسان


 
 
 


گياهان ديگر از همين خانواده :
 
  

نظرات و پرسشهای کاربران

پایگاه اینترنتی نارگیل به عنوان یکی از اولین سایت های تخصصی و جامع ترین دایره المعارف گل و گیاه و باغبانی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده و از سال ۱۳۹۱ امکان خرید اینترتی محصولات مرتبط با این حوزه مانند انواع گل و گیاه و بذر، خاک و کود های کشاورزی، سموم دفع آفات و ابزار باغبانی را برای علاقه مندان گل و گیاه فراهم نموده است.
© 2024 تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نارگیل است. استفاده از مطالب در رسانه های آموزشی با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه بلا مانع است.