فروشگاه اینترنتی گل و گیاه نارگیل            
امروز سه شنبه ۱۴۰۳/۳/۸         
  

Centranthus longiflorus red valerian که به فارسی والرین قرمز نامیده میشود، گیاهی از خانواده کاپریفولیاسه، بومی آذربایجان های غربی و شرقی، اردبیل و ... می باشد. نیاز های این گیاه عبارتند از نور: متوسط رطوبت: کمی مرطوب دمای محیط: 15-20 خاک: خاک با زهکشی مناسب
والرین قرمز
والرین قرمز

نام علمي
Centranthus longiflorus
نام لاتين
red valerian
خانواده (تيره)

خصوصیات - معرفی


ارتفاع گیاه در این نواحی به 1.5 متر میرسد و لوله گرده در گل آذین به 18 میلی متر می رسد. زیرگونه های والرین قرمز عمدتا در برگ های cauline فوقانی از همدیگر قابل تشخیص هستند. red valerian red valerian


نور مورد نياز
نور مورد نیاز گیاه والرین قرمز
متوسط
آبياري و رطوبت
رطوبت مورد نیاز  والرین قرمز
کمی مرطوب
دماي مورد نياز
دمای مورد نیاز  والرین قرمز
15-20 درجه سانتیگراد
خاک مورد نياز
خاک مورد نیاز  والرین قرمز
خاک با زهکشی مناسب

خواص و کاربردهای دارویی و صنعتی


والرین قرمز جز گیاهان دارویی به شمار می رود. حاوی رزین، کومارین ها، مواد فنولیکی و اسانس ها می باشند که همه خواص آنتی اکسیدانی و ضد میکروبی دارند، بنابراین این گیاه خواص ضد سرطانی رو دارد.

منابع :
آقای اسدی- مقاله پژوهشی در سامانه مدیریت نشریات عل
مقاله علمی پژوهشی آقای Rammal و همکاران در سال 201


 
 
 


گياهان ديگر از همين جنس :
 گياهان ديگر از همين خانواده :
 
  

نظرات و پرسشهای کاربران

پایگاه اینترنتی نارگیل به عنوان یکی از اولین سایت های تخصصی و جامع ترین دایره المعارف گل و گیاه و باغبانی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده و از سال ۱۳۹۱ امکان خرید اینترتی محصولات مرتبط با این حوزه مانند انواع گل و گیاه و بذر، خاک و کود های کشاورزی، سموم دفع آفات و ابزار باغبانی را برای علاقه مندان گل و گیاه فراهم نموده است.
© 2024 تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نارگیل است. استفاده از مطالب در رسانه های آموزشی با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه بلا مانع است.