فروشگاه اینترنتی گل و گیاه نارگیل            
امروز جمعه ۱۴۰۳/۳/۱۱         
  

Ambrosia Artemisiifoliacommon ragweed که به فارسی آمبروسیا معمولی نامیده میشود، گیاهی از خانواده کاسنی بومی شمال آمریکا می باشد. نیاز های این گیاه عبارتند از نور: زیاد رطوبت: کمی مرطوب دمای محیط: نواحی گرم و نیمه گرم خاک: رشد در اکثر خاک ها
آمبروسیا معمولی
آمبروسیا معمولی

دانستنیهای علمینام علمي
Ambrosia Artemisiifolia
نام لاتين
common ragweed
خانواده (تيره)

"آمبروسیا" گیاهی از خانواده کاسنی و بومی شمال آمریکا است. نام گونه ی این گیاه (A. artemisiifolia) به دلیل برگ های همانند آرتمیزیا به آن داده شده است.
این گیاه در برخی کشورهای اروپایی و همچنین در ژاپن به عنوان یک علف هرز شناخته می شود.
آمبروسیای معمولی یکی از گیاهان رقابتی مهم است که ممکن است سبب کاهش بیش از 30 درصد محصول سویا در مزرعه گردد. برای کنترل آن می توان از مدیریت صحیح مزرعه و یا علفکش ها استفاده کرد.
یکی از فواید این گیاه این است که عناصر سنگین را در خاک کاهش می دهد.آمبروسیا معمولی آمبروسیا معمولی

خصوصیات - معرفی


آمبروسیا گیاهی علفی، یکساله و با عادت رشد عمودی است که تا حدود 2 متر طول نیز رشد می کند. برگ ها در طول مراحل اولیه رشد بصورت رُزت می باشند.
برگ ها دارای تقسیمات زیاد و عمیق همانند سرخس می باشند. آرایش برگ ها متقابل تا متناوب بوده و 1 تا 16 سانتیمتر طول و 1 تا 7 سانتیمتر عرض دارند. همه برگ ها بخصوص در قسمت های پایینی دارای کرک های بلند یا کوتاه و زبر یا نرم هستند.
گل های نر و ماده به صورت مجزا روی گیاهان جدا قرار دارند. گل های نر به صورت خوشه ای (بیش از 20 سانتیمتر طول) در انتهای شاخه ها ظاهر می شوند و به رنگ سبز کمرنگ یا مایل به زرد دیده می شوند. ولی گل های ماده به صورت نامشخص و در انشعابات برگ ها پدیدار می گردند.گلدهی این گیاه معمولاً در طول تابستان، پاییز و یا اوایل زمستان رخ می دهد.
ساقه ها به شکل استوانه ای و به رنگ قرمز یا سبز مایل به قهوه ای هستند. این ساقه ها دارای تعداد زیادی کرک ها نرم تا زبر می باشند.
میوه ها کوچک، فندقه و به رنگ قهوه ای یا مایل به مشکی هستند. هر میوه حاوی یک بذر می باشد. این میوه ها زمان بلوغشان سخت و چوبی می گردند.common ragweed common ragweed

شرایط نگهداری آمبروسیا معمولینور مورد نياز
نور مورد نیاز گیاه آمبروسیا معمولی
زیاد
آبياري و رطوبت
رطوبت مورد نیاز  آمبروسیا معمولی
کمی مرطوب
دماي مورد نياز
دمای مورد نیاز  آمبروسیا معمولی
نواحی گرم و نیمه گرم
خاک مورد نياز
خاک مورد نیاز  آمبروسیا معمولی
رشد در اکثر خاک ها

این گونه های گیاهی معمولاً در نواحی با آب و هوای گرم و نیمه گرم یافت می شوند.Ambrosia Artemisiifolia Ambrosia Artemisiifolia

نحوه تکثیر آمبروسیا معمولی


تکثیر این گیاه توسط کشت بذرهای آن صورت می گیرد. این بذرها به وسیله حیوانات، آب، انتقال خاک و یا در مخلوط با بذر محصولات باغبانی پراکنده می شوند.common ragweed common ragweed

هشدار - عوارض جانبی


دانه های گرده این گیاه برای برخی افراد ممکن است ایجاد حساسیت نماید.annual ragweed ، stammerwort ، tassel weed ، American wormwood ، bitterweed ، blackweed ، carrot wee annual ragweed ، stammerwort ، tassel weed ، American wormwood ، bitterweed ، blackweed ، carrot weeمنابع :
http://en.wikipedia.org/wiki/Ambrosia_artemisiifol
http://keyserver.lucidcentral.org/weeds/data/080c0
http://www.cabi.org/isc/datasheet/4691
http://www.hindawi.com/journals/isrn/2013/610126/
https://gobotany.newenglandwild.org/species/ambros


 
 
 


گياهان ديگر از همين خانواده :
 
  

نظرات و پرسشهای کاربران

پایگاه اینترنتی نارگیل به عنوان یکی از اولین سایت های تخصصی و جامع ترین دایره المعارف گل و گیاه و باغبانی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده و از سال ۱۳۹۱ امکان خرید اینترتی محصولات مرتبط با این حوزه مانند انواع گل و گیاه و بذر، خاک و کود های کشاورزی، سموم دفع آفات و ابزار باغبانی را برای علاقه مندان گل و گیاه فراهم نموده است.
© 2024 تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نارگیل است. استفاده از مطالب در رسانه های آموزشی با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه بلا مانع است.