فروشگاه اینترنتی گل و گیاه نارگیل            
امروز پنجشنبه ۱۴۰۳/۳/۱۰         
  

Rindera lanata که به فارسی ریندرا لاناتا نامیده میشود، گیاهی از خانواده گل گاوزبان، بومی اصفهان می باشد. نیاز های این گیاه عبارتند از نور: زیاد رطوبت: کمی خشک دمای محیط: 15-18 خاک: در دشت ها و کوهپایه ها
ریندرا لاناتا
ریندرا لاناتا

نام علمي
Rindera lanata
نام لاتين
خانواده (تيره)

خصوصیات - معرفی


گیاهی است علفی که ارتفاع بوته آن تا 60 سانتیمتر می رسد. ساقه آن شیاردار، خاردار، توخالی و آبدارمی باشد. برگ های این گیاه ساده، با چین خوردگی کم و به رنگ سبز تیره، تخم مرغی شکل و نوک تیز هستند که به طور متناوب بر روی ساقه گیاه قرار دارند. تمام سطح گیاه پوشیده از کرک های سفید و منشعب است. گل های این گیاه در انتهای ساقه قرار دارند. میوه آن نوک تیز و فندقی شکل و سطح آن دارای برجستگی های کوچک و تیز می باشد. دارای ریشه های نیمه غده ای است. فصل گلدهی از اواسط اردیبهشت ماه تا پایان خرداد ماه است. 

نور مورد نياز
نور مورد نیاز گیاه ریندرا لاناتا
زیاد
آبياري و رطوبت
رطوبت مورد نیاز  ریندرا لاناتا
کمی خشک
دماي مورد نياز
دمای مورد نیاز  ریندرا لاناتا
15-18 درجه سانتیگراد
خاک مورد نياز
خاک مورد نیاز  ریندرا لاناتا
در دشت ها و کوهپایه ها

نحوه تکثیر ریندرا لاناتا


تکثیر این گیاه از طریق بذر می باشد. سایر اطلاعات


این گیاه به عنوان گیاه دارویی شناخته می شود ولی پژوهشگران مطالعه خاصی بر روی آن انجام نداده اند به همین اطلاعات در مورد این گیاه بسیار اندک است. 

منابع :

Rindera lanata (Lam.) Bunge، Shakhnoza S. AzimovaA


 
 
 


گياهان ديگر از همين خانواده :
 
  

نظرات و پرسشهای کاربران

پایگاه اینترنتی نارگیل به عنوان یکی از اولین سایت های تخصصی و جامع ترین دایره المعارف گل و گیاه و باغبانی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده و از سال ۱۳۹۱ امکان خرید اینترتی محصولات مرتبط با این حوزه مانند انواع گل و گیاه و بذر، خاک و کود های کشاورزی، سموم دفع آفات و ابزار باغبانی را برای علاقه مندان گل و گیاه فراهم نموده است.
© 2024 تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نارگیل است. استفاده از مطالب در رسانه های آموزشی با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه بلا مانع است.