فروشگاه اینترنتی گل و گیاه نارگیل            
امروز چهارشنبه ۱۴۰۳/۵/۳         
  

Epipactis veratrifolia که به فارسی خربقی معمولی نامیده میشود، گیاهی از خانواده آلاله، بومی فارس، .... می باشد. نیاز های این گیاه عبارتند از نور: متوسط رطوبت: کمی مرطوب دمای محیط: 18-20 خاک: در کنار جویبارها و دشت ها
خربقی معمولی
خربقی معمولی

نام علمي
Epipactis veratrifolia
نام لاتين
خانواده (تيره)

خصوصیات - معرفی


گیاهی است همیشه سبز با برگ های فراوان، منقسم و فنجانی شکل هستند. در زمستان یا اوایل بهار ظاهر می شوند. حداکثر بلندی و ارتفاع آن به 20 سانتی متر می رسد. گل ها به رنگ زرد و حاشیه ها به رنگ قهوه ای هستند. برگ ها متقابل، کشیده و نوک تیز می باشد. 
شرایط نگهداری خربقی معمولینور مورد نياز
نور مورد نیاز گیاه خربقی معمولی
متوسط
آبياري و رطوبت
رطوبت مورد نیاز  خربقی معمولی
کمی مرطوب
دماي مورد نياز
دمای مورد نیاز  خربقی معمولی
18-20 درجه سانتیگراد
خاک مورد نياز
خاک مورد نیاز  خربقی معمولی
در کنار جویبارها و دشت ها

مکان نیمه آفتاب را نیاز دارد و خاک نگهدارنده آن بایستی کمی مرطوب با زهکش خوب را ترجیح می دهد. این گیاه بسیار مقاوم است و حداقل دمایی را که تحمل می کند -15 درجه سانتیگراد است. Epipactis veratrifolia Epipactis veratrifolia

نحوه تکثیر خربقی معمولی


از طریق کاشت بذر تازه یا تقسیم بوته در پاییز یا اوایل بهار امکان پذیر است.


منابع :
تصاویر از رامیار مجیدی، متن از فلور ایرانیکا، مظفر


 
 
 


گياهان ديگر از همين خانواده :
 
  

نظرات و پرسشهای کاربران

پایگاه اینترنتی نارگیل به عنوان یکی از اولین سایت های تخصصی و جامع ترین دایره المعارف گل و گیاه و باغبانی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده و از سال ۱۳۹۱ امکان خرید اینترتی محصولات مرتبط با این حوزه مانند انواع گل و گیاه و بذر، خاک و کود های کشاورزی، سموم دفع آفات و ابزار باغبانی را برای علاقه مندان گل و گیاه فراهم نموده است.
© 2024 تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نارگیل است. استفاده از مطالب در رسانه های آموزشی با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه بلا مانع است.