فروشگاه اینترنتی گل و گیاه نارگیل            
امروز یکشنبه ۱۴۰۳/۴/۳۱         
  

Eranthis longistipitata winter aconite که به فارسی گل بهار نامیده میشود، گیاهی از خانواده آلاله، بومی گرگان، ... می باشد. نیاز های این گیاه عبارتند از نور: متوسط رطوبت: کمی مرطوب دمای محیط: 15-18 خاک: کوهپایه ها
گل بهار
گل بهار

نام علمي
Eranthis longistipitata
نام لاتين
winter aconite
خانواده (تيره)

خصوصیات - معرفی


گل بهار یک گیاه علفی گلدار که ریشه آن به صورت غده است. ارتفاع گیاه به 25 سانتی متر می رسند. آنها دارای گل های منفرد هستند. گل ها فقط در طول روز، در هوای بارانی و در غروب بسته می شوند. در نتیجه می توانند از گیاه در برابر رطوبت محافظت کنند. این گیاه به مدت 15 تا 20 روز گل دارد. گل ها بدون دمگل و زرد رنگ که از اواخر زمستان تا اوایل بهار ظاهر می شوند. این گیاه به مکانی سایه آفتاب و خاکی غنی از هوموس با زهکشی خوب و نه چندان خشک نیازمند است. شاخ و برگ ها در فصل تابستان از بین می رود. حداقل دمای قابل تحمل برای این گیاه 15- درجه سانتیگراد است. تکثیر از طریق کاشت بذر در پاییز یا تقسیم گیاه بلافاصله پس از پایان گلدهی و قبل از آنکه برگ ها خشک شوند امکان پذیر است. 
نور مورد نياز
نور مورد نیاز گیاه گل بهار
متوسط
آبياري و رطوبت
رطوبت مورد نیاز  گل بهار
کمی مرطوب
دماي مورد نياز
دمای مورد نیاز  گل بهار
15-18 درجه سانتیگراد
خاک مورد نياز
خاک مورد نیاز  گل بهار
کوهپایه هامنابع :
مجله جامع کشاورزی و فضای سبز


 
 
 


گياهان ديگر از همين جنس :
 گياهان ديگر از همين خانواده :
 
  

نظرات و پرسشهای کاربران

پایگاه اینترنتی نارگیل به عنوان یکی از اولین سایت های تخصصی و جامع ترین دایره المعارف گل و گیاه و باغبانی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده و از سال ۱۳۹۱ امکان خرید اینترتی محصولات مرتبط با این حوزه مانند انواع گل و گیاه و بذر، خاک و کود های کشاورزی، سموم دفع آفات و ابزار باغبانی را برای علاقه مندان گل و گیاه فراهم نموده است.
© 2024 تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نارگیل است. استفاده از مطالب در رسانه های آموزشی با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه بلا مانع است.