فروشگاه اینترنتی گل و گیاه نارگیل            
امروز پنجشنبه ۱۴۰۲/۱/۱۰         
  

Arnebia pulchra که به فارسی گل عسلی نامیده میشود، گیاهی از خانواده بومی گیلان، کوهستان های البرز، کوههای ماسوله می باشد. نیاز های این گیاه عبارتند از نور: زیاد رطوبت: مرطوب دمای محیط: حداقل دمای قابل تحمل آن ۱۵- درجه سانتی‌گراد خاک: به مکان نیمه سایه و خاک مرطوب با زهکش خوب نیاز دارد
گل عسلی
گل عسلی

نام علمي
Arnebia pulchra
نام لاتين
خانواده (تيره)

خصوصیات - معرفی


گیاه دائمی به بلندی و گستردگی 30 سانتی متراست و دارای برگ های سرنیزه ایی شکل بوده و گل ها شیپوری و زرد رنگ هستند و در تابستان ظاهر می شوند.
شرایط نگهداری گل عسلینور مورد نياز
نور مورد نیاز گیاه گل عسلی
زیاد
آبياري و رطوبت
رطوبت مورد نیاز  گل عسلی
مرطوب
دماي مورد نياز
دمای مورد نیاز  گل عسلی
حداقل دمای قابل تحمل آن ۱۵- درجه سانتیگراد
خاک مورد نياز
خاک مورد نیاز  گل عسلی
به مکان نیمه سایه و خاک مرطوب با زهکش خوب نیاز دارد

به مکان نیمه سایه و خاک مرطوب با زهکش خوب نیاز دارد و حداقل دمایی را که می تواند  تحمل کند -15 درجه سانتیگراد می باشد.Arnebia pulchra Arnebia pulchra

سایر اطلاعات


در شمال غربی ایران، گل عسلی یافت می شود. امه به دلیل بهره برداری بیش از حد و پیشرفت سریع فعالیت های صنعتی نزدیک به زیستگاه طبیعی این گیاهان، این گونه در حال حاضر به طور جدی در معرض خطر انقراض هستند.

منابع :
فلور ایرانیکا
مقاله عزتی و همکاران سال 2015 با عنوان : Successfu


 
 
 


گياهان ديگر از همين خانواده :
 
  

نظرات و پرسشهای کاربران

پایگاه اینترنتی نارگیل به عنوان یکی از اولین سایت های تخصصی و جامع ترین دایره المعارف گل و گیاه و باغبانی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده و از سال ۱۳۹۱ امکان خرید اینترتی محصولات مرتبط با این حوزه مانند انواع گل و گیاه و بذر، خاک و کود های کشاورزی، سموم دفع آفات و ابزار باغبانی را برای علاقه مندان گل و گیاه فراهم نموده است.
© 2023 تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نارگیل است. استفاده از مطالب در رسانه های آموزشی با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه بلا مانع است.