فروشگاه اینترنتی گل و گیاه نارگیل            
امروز سه شنبه ۱۴۰۳/۴/۲۶         
  

Anisosciadium orientale DC. که به فارسی ناجور چترک نامیده میشود، گیاهی از خانواده چتریان ، بومی بوشهر و مناطق گرمسیر می باشد. نیاز های این گیاه عبارتند از نور: متوسط رطوبت: خشک دمای محیط: 22-25 خاک: مکان های صخره ای
ناجور چترک
ناجور چترک

نام علمي
Anisosciadium orientale DC.
نام لاتين
خانواده (تيره)

خصوصیات - معرفی


گیاهی علفی یکساله با برگ های شویدی شکل و گل های سفید رنگ می باشد. ساقه شیاردار و برگ ها متناوب می باشند. غالبا دمبرگ ها دارای غلاف هستند. گل آذین این گیاهان چتر مرکب می باشد. گل ها معمولا دوجنسی و شامل 5 کاسبرگ پیوسته می باشد. میوه دوفندقه شیزوکارپ می باشد. 

نور مورد نياز
نور مورد نیاز گیاه ناجور چترک
متوسط
آبياري و رطوبت
رطوبت مورد نیاز  ناجور چترک
خشک
دماي مورد نياز
دمای مورد نیاز  ناجور چترک
22-25 درجه سانتیگراد
خاک مورد نياز
خاک مورد نیاز  ناجور چترک
مکان های صخره ای

خواص و کاربردهای دارویی و صنعتی


این گیاه هت کاهش درد دندان مورد استفاده قرار می گیرد. در درمان اسهال و کنترل بیماری صرع کاربرد دارد. نحوه تکثیر ناجور چترک


این گیاه توسط بذر تکثیر می شود. سایر اطلاعات


به غیر از کاربردهای دارویی این گیاه به عنوان یک ماده خوراکی در استان بوشهر مصرف می شود. این سبزی که در مناطق تنگستان و دشتی به وفور یافت می شود با مزه ای شیرین به صورت خام استفاده می شود. 

منابع :
مقاله بررسی اجزای تشکیل دهنده اسانس Anisosciadium
مقاله بررسی اجزای تشکیل دهنده اسانس Anisosciadium


 
 
 


گياهان ديگر از همين خانواده :
 
  

نظرات و پرسشهای کاربران

پایگاه اینترنتی نارگیل به عنوان یکی از اولین سایت های تخصصی و جامع ترین دایره المعارف گل و گیاه و باغبانی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده و از سال ۱۳۹۱ امکان خرید اینترتی محصولات مرتبط با این حوزه مانند انواع گل و گیاه و بذر، خاک و کود های کشاورزی، سموم دفع آفات و ابزار باغبانی را برای علاقه مندان گل و گیاه فراهم نموده است.
© 2024 تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نارگیل است. استفاده از مطالب در رسانه های آموزشی با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه بلا مانع است.