فروشگاه اینترنتی گل و گیاه نارگیل            
امروز یکشنبه ۱۴۰۳/۳/۶         
  

Abutilon Hybridum Chinese lantern که به فارسی آبوتیلون هیبریدوم نامیده میشود، گیاهی از خانواده پنیرک، بومی آمریکای جنوبی می باشد. نیاز های این گیاه عبارتند از نور: زیاد رطوبت: کمی مرطوب دمای محیط: 15.5 تا 26.6 درجه سانتیگراد خاک: خاک های غنی از مواد غذایی و به خوبی آبیاری
آبوتیلون هیبریدوم
آبوتیلون هیبریدوم

نام علمي
Abutilon Hybridum
نام لاتين
Chinese lantern
خانواده (تيره)

خصوصیات - معرفی"آبوتیلون هیبریدوم" گیاهی زینتی از خانواده ی مالواسه یا ختمی و از جنس آبوتیلون می باشد. برگ های این گیاه همانند برگ های افرا و به رنگ سبز تیره است. گل ها زنگوله ای شکل و زیبا با رنگ های مختلف است. رنگ ها در گونه های مختلف، متفاوت بوده و از قرمز، زرد، صورتی و سفید متغیر است. هر درختچه می تواند تعداد زیادی گل در هر فصل، بین بهار تا پاییز و در برخی مواقع دیرتر یا زودتر تولید کند. Chinese lantern Chinese lantern

شرایط نگهداری آبوتیلون هیبریدومنور مورد نياز
نور مورد نیاز گیاه آبوتیلون هیبریدوم
زیاد
آبياري و رطوبت
رطوبت مورد نیاز  آبوتیلون هیبریدوم
کمی مرطوب
دماي مورد نياز
دمای مورد نیاز  آبوتیلون هیبریدوم
15.5 تا 26.6 درجه سانتیگراد
خاک مورد نياز
خاک مورد نیاز  آبوتیلون هیبریدوم
خاک های غنی از مواد غذایی و به خوبی آبیاری


این گیاهان در تابستان رشد بهتری خواهد داشت و دمای 15.5 تا 26.6 درجه سانتیگراد را برای رشد ترجیح می دهند. از کشت آنها در دماهای کمتر از 10 درجه سانتیگراد در زمستان باید اجتناب کرد. 
از نظر نیاز نوری باید آن را در شرایط آفتابی و در داخل منزل در کنار پنجره ی آفتابگیر کشت نمود. 
بیشترین گلدهی در شرایط آبیاری منظم و فراوان در بهار و تابستان و آبیاری کمتر در زمستان رخ می دهد. پس از کشت گیاه در گلدان باید به طور مرتب خاک سطحی و نیز رطوبت زیرگلدانی را چک کرد و رطوبت مورد نیاز گیاه را تنظیم نمود. 
هرس این گیاه در بهار می تواند به رشد بهتر آن کمک کند. هرس شاخه ها و برگ های قدیمی تر می تواند رشد شاخ و برگ جدید را افزایش داده و در بازجوان سازی گیاه تأثیر مثبت دارد.
کاربرد کود مایع به فاصله هر دو هفته یکبار در زمان رشد رویشی گیاه می تواند مناسب باشد. در فصل زمستان که گیاه رشد کندی دارد، فاصله کوددهی به یک ماه افزایش می یابد. کشت در خاک های غنی از مواد غذایی و به خوبی آبیاری شده سبب افزایش گلدهی گیاه می گردد.
زیبایی و عمر مفید این گیاهان حدود 3 تا 4 سال می باشد اما می توان با ریشه دار کردن قلمه ها، همچنان گیاه را برای مدت های طولانی شاداب نگه داشت. Abutilon Hybridum Abutilon Hybridum

نحوه تکثیر آبوتیلون هیبریدومیکی از روش های تکثیر این گیاهان استفاده از قلمه های سرشاخه به طول 8 تا 10 سانتیمتر در بهار یا تابستان است. استفاده از هورمون های ریشه زایی می تواند در افزایش ریشه دهی قلمه ها مفید واقع شود. قلمه ها را می توان در بسترهای کشت مناسب و یا گلدان های کوچک با مخلوطی از پیت ماس و شن یا پرلیت کشت نمود. این قلمه ها پس از 4 یا 5 هفته ریشه دار خواهند شد. 
یکی دیگر از روش های تکثیر این گیاهان کشت بذرهای آن است. بذور را باید در بهار در گلخانه کشت نمود. بذرها در طول چند هفته جوانه خواهند زد. نهال های بذری را باید در اولین زمستان در گلخانه نگهداری نمود سپس در اواخر بهار یا اوایل تابستان، پس از رفع خطر سرما به زمین اصلی و محیط خارج از گلخانه منتقل کرد. Chinese lantern Chinese lanternمنابع :
http://www.houseplantsexpert.com/flowering-maple.h
http://www.pfaf.org/user/Plant.aspx?LatinName=Abut
http://www.plantsrescue.com/abutilon-hybridum/


 
 
 


گياهان ديگر از همين جنس :
 گياهان ديگر از همين خانواده :
 
  

نظرات و پرسشهای کاربران

پایگاه اینترنتی نارگیل به عنوان یکی از اولین سایت های تخصصی و جامع ترین دایره المعارف گل و گیاه و باغبانی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده و از سال ۱۳۹۱ امکان خرید اینترتی محصولات مرتبط با این حوزه مانند انواع گل و گیاه و بذر، خاک و کود های کشاورزی، سموم دفع آفات و ابزار باغبانی را برای علاقه مندان گل و گیاه فراهم نموده است.
© 2024 تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نارگیل است. استفاده از مطالب در رسانه های آموزشی با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه بلا مانع است.