فروشگاه اینترنتی گل و گیاه نارگیل            
امروز پنجشنبه ۱۴۰۱/۹/۱۰         
  

گاهی اوقات پیش می‌آید که باید گل را بصورت اضطراری جابجا‌ کنید. مثلاً وقتی گلدانش می‌شکند. هنگام جابجایی مواظب باشید به ریشه‌ها صدمه‌ای نزنید.زمان دیگر که باید گلدان را تعویض‌ کنید، بعد از خرید گیاه جدید است. چون نمی‌دانید چه مدت در آن گلدان بوده‌ است. اگر وقتی آن را می‌خرید گل دارد، بعد از اتمام گلدهی جابجایش‌ کنید.
چه زمانی گلدان ارکیده را تعویض کنیم ؟ - فوت و فن های باغبانی
چه زمانی گلدان ارکیده را تعویض کنیم ؟ - فوت و فن های باغبانی

گلدان برخی از ارکیده ها باید هر سال دوباره تعویض شود. دیگران ممکن است به مدت هفت سال یا بیشتر در یک گلدان راضی باشند. به عنوان یک قاعده کلی ، ارکیده خود را در یک سال دوبار تعویض نکنید.اگر بستر رشد به اندازه کافی غنی نیست و یا زهکش مناسبی ندارد ، می توانید تعویض گلدان کنید. اگر ریشه ها فضای گلدان را پر کرده باشند ؛ یا اگر رشد جدید باعث عدم تعادل گیاه شده است نیز زمان مناسبی برای تعویض گلدان است.چه زمانی گلدان ارکیده را تعویض کنیم ؟


ارکیده ها معمولاً در یک گلدان نسبتاً کوچک به خوبی رشد می کنند و شاداب هستند. گلدان های پلاستیکی را ترجیح می دهند زیرا وقتی زمان تعویض مجدد است ، ریشه ها به راحتی جدا می شوند ، برای اطمینان از زهکشی خوب ، می توانید یک یا دو اینچ پایین گلدان را با فوم "بادام زمینی "پر کنید. ارکیده را روی گلدان معلق کنید و به تدریج گلدان را با تکه های پوست صنوبر یا هر وسیله رشد دیگر که استفاده می کنید پر کنید. تاج گیاه باید کمی زیر گلدان باشد. گاهی اوقات استفاده از کمی سیم برای ایمن سازی گیاه تا زمانی که ریشه های آن ثابت شود مفید است.چه زمانی گلدان ارکیده را تعویض کنیم ؟


محیط کشت ارکیده باید گردش هوای مناسبی را فراهم کند و اجازه دهد آب خیلی سریع تخلیه شود. همچنین ریشه ها نیاز به محیطی دارند که به آن محکم بچسبند. بسته به نوع ارکیده ، آنها می توانند در پرورش پیت ماس ​​، پوست صنوبر ، ریشه های سرخس خشک ، خزه اسفاگنوم ، پرلیت ، ناگت های چوب پنبه ای میکا، سنگ ، الیاف نارگیل ، سنگ گدازه یا ترکیبی که چندین از این مواد را با هم ترکیب می کند ، رشد کنند. به برخی از ارکیده های اپی فیتیک را می توان روی تخته های سرخس درختی یا چوب پنبه نیز سیم کشی کرد. به عنوان یک قاعده کلی ، ناگت های پوست صنوبر محبوب ترین محیط رشد هستند.چه زمانی گلدان ارکیده را تعویض کنیم ؟
  

نظرات و پرسشهای کاربران

پایگاه اینترنتی نارگیل به عنوان یکی از اولین سایت های تخصصی و جامع ترین دایره المعارف گل و گیاه و باغبانی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده و از سال ۱۳۹۱ امکان خرید اینترتی محصولات مرتبط با این حوزه مانند انواع گل و گیاه و بذر، خاک و کود های کشاورزی، سموم دفع آفات و ابزار باغبانی را برای علاقه مندان گل و گیاه فراهم نموده است.
© 2022 تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نارگیل است. استفاده از مطالب در رسانه های آموزشی با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه بلا مانع است.