فروشگاه اینترنتی گل و گیاه نارگیل            
امروز شنبه ۱۴۰۲/۱۲/۱۲         
  

Zosima absinthifolia که به فارسی زرک کوهی نامیده میشود، گیاهی از خانواده چتریان، بومی خراسان رضوی (تایباد) و ... می باشد. نیاز های این گیاه عبارتند از نور: زیاد رطوبت: خشک دمای محیط: 22 خاک: مکان های صخره ای
زرک کوهی
زرک کوهی

نام علمي
Zosima absinthifolia
نام لاتين
خانواده (تيره)

خصوصیات - معرفی


گیاه زرک کوهی پایا، علفی، سبز متمایل به خاکستری می باشد. این گیاه 40 تا 80 سانتی متر ارتفاع دارد. گیاه پوشیده از کرک می باشد. ساقه این گیاه بلند، ایستاده، منشعب و ضخیم و کرکینه پوش می باشد. این گیاه جز بن رست ها محسوب می شود، برگ با دمبرگ های طویل (6-8 سانتیمتر)، تخم مرغی- سرنیزه ای، سه بار به صورت شانه ای تقسیم شده، ساقه ای بدون دمبرگ، کاملا پوشیده از کرک با رنگ سبز متمایل به خاکستری می باشد. 

گل ها به رنگ سفید، مجتمع در چترهای نسبتا بزرگ با دمگل بلند و 30 تا 50 گلچه غیر هم قد، گسترده و ستاره مانند، گرده پوش، براکته های گریبان و گریبانک سرنیزه ای، نوک کند، کرکینه پوش، کاسه فاقد پهنک، دارای لوله تخم مرغی-مخروطی، پوشیده از کرک های سفید، گلبرگ های کنج دار، میوه در سطح پشتی فشرده در لبه و حاشیه عریض، متورم، صاف و پره های آن نازک می باشد.
گلدهی در اریبهشت ماه و تیرماه انجام می شود.

نور مورد نياز
نور مورد نیاز گیاه زرک کوهی
زیاد
آبياري و رطوبت
رطوبت مورد نیاز  زرک کوهی
خشک
دماي مورد نياز
دمای مورد نیاز  زرک کوهی
22 درجه سانتیگراد
خاک مورد نياز
خاک مورد نیاز  زرک کوهی
مکان های صخره ایمنابع :
گیاهان بومی ایران


 
 
 


گياهان ديگر از همين خانواده :
 
  

نظرات و پرسشهای کاربران

پایگاه اینترنتی نارگیل به عنوان یکی از اولین سایت های تخصصی و جامع ترین دایره المعارف گل و گیاه و باغبانی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده و از سال ۱۳۹۱ امکان خرید اینترتی محصولات مرتبط با این حوزه مانند انواع گل و گیاه و بذر، خاک و کود های کشاورزی، سموم دفع آفات و ابزار باغبانی را برای علاقه مندان گل و گیاه فراهم نموده است.
© 2024 تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نارگیل است. استفاده از مطالب در رسانه های آموزشی با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه بلا مانع است.