فروشگاه اینترنتی گل و گیاه نارگیل            
امروز پنجشنبه ۱۴۰۳/۱/۳۰         
  

Tradescantia pallidapurple-heart که به فارسی قلب ارغوانی نامیده میشود، گیاهی از خانواده برگ بیدی بومی شرق مکزیک می باشد. نیاز های این گیاه عبارتند از نور: متوسط رطوبت: کمی مرطوب دمای محیط: نواحی گرمسیری و نیمه گرمسیری خاک: خاک های مرطوب و حاصلخیز
قلب ارغوانی
قلب ارغوانی

نام علمي
Tradescantia pallida
نام لاتين
purple-heart
خانواده (تيره)

خصوصیات - معرفیگیاه "قلب ارغوانی" یکی از گیاهان گلدار خانواده ی برگ بیدی می باشد. این گیاهان بومی نواحی ساحلی در شرق مکزیک هستند.
قلب ارغوانی گیاهی چندساله و همیشه سبز با ساختاری بالارونده می باشد. این گونه ی گیاهی به وسیله ی برگ های طویل (به طول 8 تا 15 سانتیمتر) و نوک تیز و فاقد کلروفیل و گل های کوچک به رنگ ارغوانی یا صورتی یا سفید در وسط برگ ها، بسیار متمایز می باشند. این گل های کوچک (به عرض 2 تا 3 سانتیمتر) دارای سه گلبرگ می باشند.purple-heart purple-heart

شرایط نگهداری قلب ارغوانینور مورد نياز
نور مورد نیاز گیاه قلب ارغوانی
متوسط
آبياري و رطوبت
رطوبت مورد نیاز  قلب ارغوانی
کمی مرطوب
دماي مورد نياز
دمای مورد نیاز  قلب ارغوانی
نواحی گرمسیری و نیمه گرمسیری
خاک مورد نياز
خاک مورد نیاز  قلب ارغوانی
خاک های مرطوب و حاصلخیز


بخش های هوایی این گیاهان به وسیله ی سرمای ملایم نیز خشک شده و از بین می رود اما در صورت مناسب شدن شرایط آب و هوایی، امکان جوانه زدن مجدد آنها از قسمت ریشه ها وجود دارد. حفاظت کردن و پوشاندن ریشه ها به وسیله ی مالچ می تواند احتمال جوانه زنی مجدد آنها را افزایش دهد.
نسبت به محیط های سایه مقاوم است.
می تواند در گستره ی وسیعی از شرایط خاکی و بستر کشت رشد کند.
در نواحی گرمسیری و نیمه گرمسیری معمولاً خارج از گلخانه کشت می شود.Tradescantia pallida Tradescantia pallida

خواص و کاربردهای دارویی و صنعتیاز این گیاه به عنوان گیاهی زینتی در باغ ها و حاشیه کاری ها و نیز به عنوان گیاهی پوششی یا گیاهی آویزان استفاده می شود. در نواحی با آب و هوای سرد، می توان گلدان ها را در خانه یا گلخانه نگهداری کرد.معرفی و راهنمای پرورش گیاهان زینتی فضای باز - قلب ارغوانی معرفی و راهنمای پرورش گیاهان زینتی فضای باز - قلب ارغوانی

نحوه تکثیر قلب ارغوانیقلب ارغوانی به راحتی می تواند به وسیله ریشه دار کردن قلمه ها تکثیر گردد.purple-heart purple-heartمنابع :
http://davesgarden.com/guides/pf/go/1160/#b
http://www.smgrowers.com/products/plants/plantdisp
https://en.wikipedia.org/wiki/Tradescantia_pallida
https://www.rhs.org.uk/Plants/18297/Tradescantia-p


 
 
 


گياهان ديگر از همين جنس :
 گياهان ديگر از همين خانواده :
 
  

نظرات و پرسشهای کاربران

پایگاه اینترنتی نارگیل به عنوان یکی از اولین سایت های تخصصی و جامع ترین دایره المعارف گل و گیاه و باغبانی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده و از سال ۱۳۹۱ امکان خرید اینترتی محصولات مرتبط با این حوزه مانند انواع گل و گیاه و بذر، خاک و کود های کشاورزی، سموم دفع آفات و ابزار باغبانی را برای علاقه مندان گل و گیاه فراهم نموده است.
© 2024 تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نارگیل است. استفاده از مطالب در رسانه های آموزشی با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه بلا مانع است.