فروشگاه اینترنتی گل و گیاه نارگیل            
امروز یکشنبه ۱۴۰۳/۳/۶         
  

Senecio gallicus که به فارسی پیرگیاه رایج نامیده میشود، گیاهی از خانواده کاسنی، بومی خراسان شمالی، گیلان، ... می باشد. نیاز های این گیاه عبارتند از نور: زیاد رطوبت: کمی مرطوب دمای محیط: 21-24 خاک: مکان های صخره ای
پیرگیاه رایج
پیرگیاه رایج

نام علمي
Senecio gallicus
نام لاتين
خانواده (تيره)

خصوصیات - معرفی


پیرگیاه رایج یکی از اعضای خانواده آستراسه است که گیاهی یکساله و خود گرده افشان است. این گیاه دامنه وسیعی از سازگاری اکولوژیک را نشان می دهد و توانایی سازش در بسیاری از زیستگاه ها را دارد. 

نور مورد نياز
نور مورد نیاز گیاه پیرگیاه رایج
زیاد
آبياري و رطوبت
رطوبت مورد نیاز  پیرگیاه رایج
کمی مرطوب
دماي مورد نياز
دمای مورد نیاز  پیرگیاه رایج
21-24 درجه سانتیگراد
خاک مورد نياز
خاک مورد نیاز  پیرگیاه رایج
مکان های صخره ای

هشدار - عوارض جانبی


این گیاه به علت سنتز آلکالوئیدهای پیرولیزیدین دارای اثرات هپاتوکسیک بر روی انسان و دام می باشند. تولید آلکالوئیدهای هپاتوکسیک سبب ایجاد سمیت درونی می شود بنابراین کنترل این گونه گیاهی در مزارع کشاورزی و مراتع بسیار ضروری است.

منابع :
مروانه، ارزیابی بیان افتراقی ژن هموسپیرمیدین سینتا


 
 
 


گياهان ديگر از همين جنس :
 گياهان ديگر از همين خانواده :
 
  

نظرات و پرسشهای کاربران

پایگاه اینترنتی نارگیل به عنوان یکی از اولین سایت های تخصصی و جامع ترین دایره المعارف گل و گیاه و باغبانی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده و از سال ۱۳۹۱ امکان خرید اینترتی محصولات مرتبط با این حوزه مانند انواع گل و گیاه و بذر، خاک و کود های کشاورزی، سموم دفع آفات و ابزار باغبانی را برای علاقه مندان گل و گیاه فراهم نموده است.
© 2024 تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نارگیل است. استفاده از مطالب در رسانه های آموزشی با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه بلا مانع است.