فروشگاه اینترنتی گل و گیاه نارگیل            
امروز سه شنبه ۱۴۰۳/۴/۲۶         
  

Scandix stellata که به فارسی شانه ونوس ستاره ای نامیده میشود، گیاهی از خانواده چتریان ، بومی شیراز، ... می باشد. نیاز های این گیاه عبارتند از نور: متوسط رطوبت: خشک دمای محیط: 18-20 خاک: مکان های صخره ای
شانه ونوس ستاره ای
شانه ونوس ستاره ای

نام علمي
Scandix stellata
نام لاتين
خانواده (تيره)

خصوصیات - معرفی


گیاهی یکساله و برگ ها یا سایزهای متفاوت به صورت متناوب روی ساقه قرار گرفته اند. دارای گلچه های سفید رنگ کوچک به صورت مجتمع هستند. عدتا در لابه لای صخره ها می رویند.
شرایط نگهداری شانه ونوس ستاره اینور مورد نياز
نور مورد نیاز گیاه شانه ونوس ستاره ای
متوسط
آبياري و رطوبت
رطوبت مورد نیاز  شانه ونوس ستاره ای
خشک
دماي مورد نياز
دمای مورد نیاز  شانه ونوس ستاره ای
18-20 درجه سانتیگراد
خاک مورد نياز
خاک مورد نیاز  شانه ونوس ستاره ای
مکان های صخره ای

عمدتا در کنار صخره ها و مکان های سنگی تمایل به رویش دارند. سرمای زیاد را نمی توانند تحمل کنند. دمای ملایم و خنک را می پسندند. Scandix stellata Scandix stellata

نحوه تکثیر شانه ونوس ستاره ای


این گیاه توسط بذر تکثیر می شود. اغلب بذرهای این تیره دارای دوره خواب می باشند. بایستی دوره خواب را بگذرانند تا بتوانند جوانه بزنند و رشد کنند. 


منابع :
فلور ایرانیکا


 
 
 


گياهان ديگر از همين خانواده :
 
  

نظرات و پرسشهای کاربران

پایگاه اینترنتی نارگیل به عنوان یکی از اولین سایت های تخصصی و جامع ترین دایره المعارف گل و گیاه و باغبانی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده و از سال ۱۳۹۱ امکان خرید اینترتی محصولات مرتبط با این حوزه مانند انواع گل و گیاه و بذر، خاک و کود های کشاورزی، سموم دفع آفات و ابزار باغبانی را برای علاقه مندان گل و گیاه فراهم نموده است.
© 2024 تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نارگیل است. استفاده از مطالب در رسانه های آموزشی با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه بلا مانع است.