فروشگاه اینترنتی گل و گیاه نارگیل            
امروز چهارشنبه ۱۴۰۳/۵/۳         
  

Papaver dubium که به فارسی خشخاش هرز نامیده میشود، گیاهی از خانواده Papaveraceae، بومی فارس، اصفهان، ... می باشد. نیاز های این گیاه عبارتند از نور: متوسط رطوبت: خشک دمای محیط: 20-22 خاک: مکان های صخره ای
خشخاش هرز
خشخاش هرز

نام علمي
Papaver dubium
نام لاتين
خانواده (تيره)

خصوصیات - معرفی


ارتفاع گیاه خشخاش هرز به نیم متر می رسد و فرم رشد یکساله دارد. این گیاه برای رشد نیاز به آفتاب کامل دارد و رطوبت نیز به اندازه کافی نیاز دارد. این گیاه خودگرده افشان است و دو نوع گل نر و ماده را دارد و معمولا زنبورها، مگس ها و سوسک ها گرده افشانی این گل را انجام می دهند. قسمت مصرفی این گیاه شیرابه است و به صورت خوراکی مصرف می شود. 

نور مورد نياز
نور مورد نیاز گیاه خشخاش هرز
متوسط
آبياري و رطوبت
رطوبت مورد نیاز  خشخاش هرز
خشک
دماي مورد نياز
دمای مورد نیاز  خشخاش هرز
20-22 درجه سانتیگراد
خاک مورد نياز
خاک مورد نیاز  خشخاش هرز
مکان های صخره ای

خواص و کاربردهای دارویی و صنعتی


خشخاش هرز خواص دارویی فراوانی دارد از جمله به عنوان یک مسکن قوی در بین مردم ایران کاربرد دارد. برای درمان زنبور گزیدگی به کار می رود، همچنین در درمان عقرب گزیدگی نیز مفید است. خشخاش هرز - گیاهان بومی ایران خشخاش هرز - گیاهان بومی ایرانمنابع :
طباطبایی و همکاران، 1398، دانش سنتی استفاده از گیا


 
 
 


گياهان ديگر از همين جنس :
 
  

نظرات و پرسشهای کاربران

پایگاه اینترنتی نارگیل به عنوان یکی از اولین سایت های تخصصی و جامع ترین دایره المعارف گل و گیاه و باغبانی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده و از سال ۱۳۹۱ امکان خرید اینترتی محصولات مرتبط با این حوزه مانند انواع گل و گیاه و بذر، خاک و کود های کشاورزی، سموم دفع آفات و ابزار باغبانی را برای علاقه مندان گل و گیاه فراهم نموده است.
© 2024 تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نارگیل است. استفاده از مطالب در رسانه های آموزشی با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه بلا مانع است.