فروشگاه اینترنتی گل و گیاه نارگیل            
امروز جمعه ۱۴۰۳/۴/۲۲         
  

Hypecoum pendulum که به فارسی شقایق شاهتره ای نامیده میشود، گیاهی از خانواده papaveraceae، بومی بیرجند می باشد. نیاز های این گیاه عبارتند از نور: متوسط رطوبت: خشک دمای محیط: 20-22 خاک: در دشت ها و کوهپایه ها
شقایق شاهتره ای
شقایق شاهتره ای

نام علمي
Hypecoum pendulum
نام لاتين
خانواده (تيره)

خصوصیات - معرفی


گیاهانی علفی و یکساله هستند. فاقد برگ های متراکم قابل رویت، خشکی زی، برگ ها متناوب، دمبرگ دار، غیر پوششی، ساده، پهنک برگ بریده بریده، پرمانند، برگ ها بی گوشوارک و دارای رگبرگ هایی پنجه ای شکل می باشد. گیاهی خاص و زیبا بومی کوه های ایران، مناسب کلکسیون های بسیار خاص می باشند. 
شرایط نگهداری شقایق شاهتره اینور مورد نياز
نور مورد نیاز گیاه شقایق شاهتره ای
متوسط
آبياري و رطوبت
رطوبت مورد نیاز  شقایق شاهتره ای
خشک
دماي مورد نياز
دمای مورد نیاز  شقایق شاهتره ای
20-22 درجه سانتیگراد
خاک مورد نياز
خاک مورد نیاز  شقایق شاهتره ای
در دشت ها و کوهپایه ها

این گیاه مقاوم به سرماست و تا -5 درجه سانتیگراد را تحمل می کند. این گیاه برای رشد خود نیاز به نور مستقیم خورشید دارند. این گیاه به مخلوط خاک لومی با زهکشی مناسب نیاز دارد. Hypecoum pendulum Hypecoum pendulum

نحوه تکثیر شقایق شاهتره ای


این گیاه فاقد گل های تک جنس می باشد و دارای گل های هرمافرودیت هستند. گرده افشانی گل ها با باد و حشرات انجام می شود. این گیاه با بذر تکثیر می شود. 

منابع :
بررسی فلوریستیک و اشکال‌‌ زیستی گیاهان مراتع کوهست


 
 
 


گياهان ديگر از همين خانواده :
 
  

نظرات و پرسشهای کاربران

پایگاه اینترنتی نارگیل به عنوان یکی از اولین سایت های تخصصی و جامع ترین دایره المعارف گل و گیاه و باغبانی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده و از سال ۱۳۹۱ امکان خرید اینترتی محصولات مرتبط با این حوزه مانند انواع گل و گیاه و بذر، خاک و کود های کشاورزی، سموم دفع آفات و ابزار باغبانی را برای علاقه مندان گل و گیاه فراهم نموده است.
© 2024 تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نارگیل است. استفاده از مطالب در رسانه های آموزشی با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه بلا مانع است.