فروشگاه اینترنتی گل و گیاه نارگیل            
امروز چهارشنبه ۱۴۰۳/۲/۵         
  

Crassula falcate airplane plant که به فارسی کراسولا فالکاتا نامیده میشود، گیاهی از خانواده کراسالاسه ، بومی آفریقای جنوبی می باشد. نیاز های این گیاه عبارتند از نور: زیاد رطوبت: کمی خشک دمای محیط: 12 تا 25 درجه سانتیگراد خاک: خاک های سبک با پی اچ حدود 6.5
کراسولا فالکاتا
کراسولا فالکاتا

نام علمي
Crassula falcate
نام لاتين
airplane plant
خانواده (تيره)

خصوصیات - معرفی"گیاه کراسولا فالکاتا" گیاهی گوشتی از جنس و خانواده کراسولا و بومی آفریقای جنوبی است. برگ ها به رنگ سبز مایل به خاکستری با بافتی برجسته بر روی گیاهانی که می توانند تا حدود 0.61 متر نیز ارتفاع داشته باشند، رشد می کنند. این برگ ها داسی شکل یا به شکل پروانه های هواپیما بوده که به صورت جفت روی هم قرار گرفته اند. گل ها کوچک و به رنگ قرمز دیده می شوند. این گل های زیبا به صورت خوشه های انبوه در بالای محور برگ ها در طی تابستان نمایان می شوند. این گونه های گیاهی بسیار مقاوم به خشکی بوده و مناسب کشت در گلدان ها می باشند. airplane plant airplane plant

شرایط نگهداری کراسولا فالکاتانور مورد نياز
نور مورد نیاز گیاه کراسولا فالکاتا
زیاد
آبياري و رطوبت
رطوبت مورد نیاز  کراسولا فالکاتا
کمی خشک
دماي مورد نياز
دمای مورد نیاز  کراسولا فالکاتا
12 تا 25 درجه سانتیگراد
خاک مورد نياز
خاک مورد نیاز  کراسولا فالکاتا
خاک های سبک با پی اچ حدود 6.5


از نظر نیاز نوری به نور زیاد نیاز دارد. بنابراین پنجره جنوبی محل مناسبی می باشد ولی پنجره شمالی نیز قابل تحمل است.
اکثرا تصور بر این است که این گل یا تمامی گیاهان گوشتی از خانواده کاکتوس ها هستند اما این تصور اشتباه است چراکه کاکتوس ها جزو گیاهان گوشتی محسوب می شوند ولی هر گیاه گوشتی، کاکتوس نیست. کاکتوس ها سوخت و ساز پایینی دارند اما این گیاهان دارای سوخت و ساز بالایی هستند. هفته ای دو بار آبیاری برای کراسولا کافی است. یا هر زمانی که خاک سطحی خشک بود کمی آبیاری برای آن کافی است. 
محدوده دمایی 12 درجه سانتیگراد در شب و 25 درجه سانتیگراد در روز برای آنها قابل تحمل است. 
این گل را در فصول رشد فعال یعنی در بهار و تابستان و پاییز، ماهی یکبار با کودهای کامل تغذیه کنید. به طور کلی کود مخصوص بنفشه آفریقایی، برای این گیاه نیز مناسب است. 
این گونه های گیاهی به خاکی سبک با پی اچ حدود 6.5 نیازمندند. بهترین مخلوط خاک، یک قسمت خاک باغچه، خاک برگ و ماسه می باشد. باید دقت کرد که ریشه در شرایط غرقاب قرار نگیرد زیرا در این صورت ریشه ها پوسیده و گیاه از بین می رود. Crassula falcate Crassula falcate

هشدار - عوارض جانبیتکثیر این گیاهان از طریق ریشه دار کردن قلمه های برگ یا ساقه در بهار یا تابستان صورت می گیرد. قلمه های تهیه شده را در ماسه مرطوب کشت می کنند.propeller plant propeller plantمنابع :
http://davesgarden.com/guides/pf/go/2399/#b
http://www.cactus-art.biz/
https://en.wikipedia.org/wiki/Crassula_falcata


 
 
 


گياهان ديگر از همين جنس :
 گياهان ديگر از همين خانواده :
 
  

نظرات و پرسشهای کاربران

پایگاه اینترنتی نارگیل به عنوان یکی از اولین سایت های تخصصی و جامع ترین دایره المعارف گل و گیاه و باغبانی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده و از سال ۱۳۹۱ امکان خرید اینترتی محصولات مرتبط با این حوزه مانند انواع گل و گیاه و بذر، خاک و کود های کشاورزی، سموم دفع آفات و ابزار باغبانی را برای علاقه مندان گل و گیاه فراهم نموده است.
© 2024 تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نارگیل است. استفاده از مطالب در رسانه های آموزشی با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه بلا مانع است.