فروشگاه اینترنتی گل و گیاه نارگیل            
امروز جمعه ۱۴۰۳/۴/۲۲         
  

polygonum cuspidatum Japanese knotweed که به فارسی علف هفت بند ژاپنی نامیده میشود، گیاهی از خانواده علف هفت بند، بومی شرق آسیا (ژاپن، چین، کره) می باشد. نیاز های این گیاه عبارتند از نور: زیاد رطوبت: کمی مرطوب دمای محیط: نواحی معتدل تا نیمه گرمسیری خاک: انواع مختلفی از خاک ها
علف هفت بند ژاپنی
علف هفت بند ژاپنی

نام علمي
polygonum cuspidatum
نام لاتين
Japanese knotweed
خانواده (تيره)

خصوصیات - معرفی"علف هفت بند ژاپنی" گیاهی علفی و چندساله از خانواده علف هفت بند (Polygonaceae) و بومی شرق آسیا (ژاپن، چین و کره) می باشد. این گیاه در شمال آمریکا و اروپا یکی از گونه هایی است که رشد خوبی داشته و در بسیاری از کشورها به عنوان علف هرز شناسایی و طبقه بندی می شود. 
گیاه علف هفت بند ژاپنی دارای ساقه ای توخالی با میانگره هایی مشخص است که ظاهری همانند ساقه های بامبو به آن می دهد ولی ارتباط خویشاوندی بین این گونه و بامبو وجود ندارد. این گیاه رشد زیادی دارد به طوری که در هر فصل رشد می تواند حدود 3 تا 4 متر رشد کند. و اگر در مناطق شهری بروید، توانایی تخریب سنگفرش ها را نیز دارد. 
برگ ها پهن و تخم مرغی شکل، به طول 7 تا 14 سانتیمتر و عرض 5 تا 12 سانتیمتر با حاشیه ای یکپارچه است.
گل ها کوچک و به رنگ کرم یا سفید بوده که در خوشه هایی افراشته به طول حدود 6 تا 15 سانتیمتر و در اواخر تابستان تا اوایل پاییز تشکیل می شوند. 
میوه ها کاغذی و بالدار به طول 6 تا 10 میلیمتر هستند. این میوه ها شامل فندقه هایی سه گوش، سیاه رنگ، صاف، براق و به طول 3 تا 4 میلیمتر می باشند. 
این گیاه دارای سیستم ریشه ای قوی و مهاجم بوده که توانایی تخریب سنگفرش ها، ساختمان ها، دیوارها و جاده ها را دارد. همچنین می تواند حجم کانال های فاضلاب را نیز کاهش دهد. 
ارتباط خویشاوندی نزدیکی بین این گونه و گونه های Fallopia sachalinensis (Polygonum sachalinense) و Fallopia baldschuanica (Polygonum aubertii یا Polygonum baldschuanicum) وجود دارد.Japanese knotweed Japanese knotweed

شرایط نگهداری علف هفت بند ژاپنینور مورد نياز
نور مورد نیاز گیاه علف هفت بند ژاپنی
زیاد
آبياري و رطوبت
رطوبت مورد نیاز  علف هفت بند ژاپنی
کمی مرطوب
دماي مورد نياز
دمای مورد نیاز  علف هفت بند ژاپنی
نواحی معتدل تا نیمه گرمسیری
خاک مورد نياز
خاک مورد نیاز  علف هفت بند ژاپنی
انواع مختلفی از خاک ها


این گیاه اغلب به عنوان علف هرز شناسایی شده و کلونی های فراوانی را در اکوسیستم های کنار رودخانه ها و جاده ها ایجاد می کند. این گونه ها در گستره ی وسیعی از خاک ها از نظر بافت و اسیدیته و املاح مقاوم بوده و رشد می کنند. 
ریزوم های این گیاهان می توانند در دمای منفی 35 درجه سانتیگراد زنده بمانند. و قدرت رشد را تا حدود 7 متر به صورت افقی و 3 متر به صورت عمودی (عمقی در خاک) را دارند.  polygonum cuspidatum polygonum cuspidatum

نحوه تکثیر علف هفت بند ژاپنیتکثیر این گیاهان از طریق کشت بذرها و نیز تقسیم ریزوم های آنها صورت می گیرد.Japanese knotweed Japanese knotweedمنابع :
http://klemow.wilkes.edu/Polygonum.html
http://www.ecy.wa.gov/programs/wq/plants/weeds/aqu
https://en.wikipedia.org/wiki/Fallopia_japonica


 
 
 


گياهان ديگر از همين جنس :
 گياهان ديگر از همين خانواده :
 
  

نظرات و پرسشهای کاربران

پایگاه اینترنتی نارگیل به عنوان یکی از اولین سایت های تخصصی و جامع ترین دایره المعارف گل و گیاه و باغبانی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده و از سال ۱۳۹۱ امکان خرید اینترتی محصولات مرتبط با این حوزه مانند انواع گل و گیاه و بذر، خاک و کود های کشاورزی، سموم دفع آفات و ابزار باغبانی را برای علاقه مندان گل و گیاه فراهم نموده است.
© 2024 تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نارگیل است. استفاده از مطالب در رسانه های آموزشی با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه بلا مانع است.