فروشگاه اینترنتی گل و گیاه نارگیل            
امروز یکشنبه ۱۴۰۳/۴/۳۱         
  

biarum crispulum که به فارسی بیاروم نامیده میشود، گیاهی از خانواده شیپوری، بومی خراسن شمالی (بجنورد) می باشد. نیاز های این گیاه عبارتند از نور: متوسط رطوبت: خشک دمای محیط: 15-20 خاک: در دشت ها و کوهپایه ها
بیاروم
بیاروم

نام علمي
biarum crispulum
نام لاتين
خانواده (تيره)

خصوصیات - معرفی


گیاهانی علفی که در نواحی خشک می رویند. ساقه آنها راست می باشد. این گیاه دارای پهنکی تیرکمانی شکل با رگبرگ های پنجه ای می باشد. گل ها عاری از دمگل و متمع به صورت نوعی سنبله است که در براکته بزرگی به نام اسپات جای داشته که مجموعا اسپادیس نامیده می شود. 

نور مورد نياز
نور مورد نیاز گیاه بیاروم
متوسط
آبياري و رطوبت
رطوبت مورد نیاز  بیاروم
خشک
دماي مورد نياز
دمای مورد نیاز  بیاروم
15-20 درجه سانتیگراد
خاک مورد نياز
خاک مورد نیاز  بیاروم
در دشت ها و کوهپایه ها

خواص و کاربردهای دارویی و صنعتی


برای درمان زخم و جراحت های پوستی کاربرد دارد. جوشانده آن می تواند در درمان آسم به کار رود. در درمان یبوست نیز می تواند استفاده شود. بیاروم - معرفی و خواص گیاهان دارویی بیاروم - معرفی و خواص گیاهان دارویی

نحوه تکثیر بیاروم


این گیاه عمدتا توسط بذر و ریزوم تکثیر می شود. 

منابع :
بررسی عصاره گیاه Biarum crispulum به عنوان رنت گیا


 
 
 


گياهان ديگر از همين خانواده :
 
  

نظرات و پرسشهای کاربران

پایگاه اینترنتی نارگیل به عنوان یکی از اولین سایت های تخصصی و جامع ترین دایره المعارف گل و گیاه و باغبانی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده و از سال ۱۳۹۱ امکان خرید اینترتی محصولات مرتبط با این حوزه مانند انواع گل و گیاه و بذر، خاک و کود های کشاورزی، سموم دفع آفات و ابزار باغبانی را برای علاقه مندان گل و گیاه فراهم نموده است.
© 2024 تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نارگیل است. استفاده از مطالب در رسانه های آموزشی با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه بلا مانع است.