فروشگاه اینترنتی گل و گیاه نارگیل            
امروز پنجشنبه ۱۴۰۱/۹/۱۰         
  

شرایط محیط برای پرورش گیاه تیلاندزیا دیریانا عبارتند از: نور: نور قوی ولی غیر مستقیم رطوبت: مرطوب دما: 15-30 خاک: خاک سست با تخلیه سریع (بدون خاک نیز رشد میکند)
تیلاندزیا دیریانا
تیلاندزیا دیریانا

دانستنیهای علمینام علمي
Tillandsia Dyeriana
نام لاتين
Tillandsia
خانواده (تيره)

dyeriana Tillandsia گونه ای گیاهی در خانواده Bromeliaceae است.بومی اکوادور است و زیستگاه طبیعی آن مناطق نیمه گرمسیری و استوایی جنگل های حرا است. این گیاه با خارج شدن از زیستگاه، در صورتی که به خوبی مراقبت نشود در معرض تهدید است.تیلاندزیا دیریانا معمولاً در بیابان ها ، جنگل ها و کوه های مرکزی و جنوبی امریکا یافت می شود همچنین در جنوب مکزیک و شمال امریکا نیز وجود دارد.این گیاه میتواند مواد مغذی را از هوا (گرد و غبار ، برگ فاسد و ماده حشره) از طریق ساختارهای trichomes موجود در برگ جمع کرده و تغذیه کند. یعنی در طبیعت آنها به طور عادی در روی بدنه سایر گیاهان میتوانند رشد کنند بدون اینکه خصوصیات انگلی داشته باشند. بنابر این آنها بدون خاک نیز میتوانند رشد کنند مثلاً بر روی درختان ، سنگها و صخره ها.تیلاندزیا دیریانا تیلاندزیا دیریانا

شرایط نگهداری تیلاندزیا دیریانانور مورد نياز
نور مورد نیاز گیاه تیلاندزیا دیریانا
زیاد
آبياري و رطوبت
رطوبت مورد نیاز  تیلاندزیا دیریانا
مرطوب
دماي مورد نياز
دمای مورد نیاز  تیلاندزیا دیریانا
22 درجه سانتیگراد
خاک مورد نياز
خاک مورد نیاز  تیلاندزیا دیریانا
خاک سست با تخلیه سریع (بدون خاک نیز رشد میکند)

برای نگهداری تیلاندزیا دیریانا در خانه باید به اندازه کافی نور و روشنایی قوی ولی غیر مستقیم وجود داشته باشد (ترجیحا نزدیک پنجره های جنوبی). اگر این عملی نیست ، چراغ فلورسنت به میزانی که تا 92 ٪ روشنایی خورشید در اتاق ایجاد شود.همچنین گیاه نیاز به گردش هوای تازه دارد، بنابر این پنجره ها و یا درب را تا آنجا که امکان پذیر باز نگه دارید تا مطمئن شوید که گردش هوا در اتاق برقرار است. اگر مقدور نبود از پنکه استفاده نمایید.آبیاری باید یک بار در هفته در مناطق مرطوب از کشور انجام شود و دو بار در هفته در مناطق خشک. باید اجازه داد بین هر آبیاری خاک گلدان خشک شود. اگر آب منطقه شما قلیایی است، با اضافه کردن دو قاشق غذاخوری سرکه در هر گالن از آب آن را اسیدی و سازگار با گیاه نمایید.Tillandsia Dyeriana Tillandsia Dyeriana

نحوه تکثیر تیلاندزیا دیریانا


تکثیر گیاه هم از طریق پاجوش میباشدTillandsia Tillandsiaمنابع :
http://en.wikipedia.org/wiki/Tillandsia_dyeriana
http://toptropicals.com/catalog/uid/Tillandsia_dye
http://www.gardenoutletonline.com/gardening-tips-i


 
 
 


گياهان ديگر از همين جنس :
 گياهان ديگر از همين خانواده :
 
  

نظرات و پرسشهای کاربران

پایگاه اینترنتی نارگیل به عنوان یکی از اولین سایت های تخصصی و جامع ترین دایره المعارف گل و گیاه و باغبانی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده و از سال ۱۳۹۱ امکان خرید اینترتی محصولات مرتبط با این حوزه مانند انواع گل و گیاه و بذر، خاک و کود های کشاورزی، سموم دفع آفات و ابزار باغبانی را برای علاقه مندان گل و گیاه فراهم نموده است.
© 2022 تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نارگیل است. استفاده از مطالب در رسانه های آموزشی با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه بلا مانع است.