فروشگاه اینترنتی گل و گیاه نارگیل            
امروز پنجشنبه ۱۴۰۳/۳/۱۰         
  

Sterigmostemum sulphureum که به فارسی استریج موستموم نامیده میشود، گیاهی از خانواده Brassicaceae، بومی شیراز می باشد. نیاز های این گیاه عبارتند از نور: متوسط رطوبت: خشک دمای محیط: 18-20 خاک: در دشت ها و کوهپایه ها
استریج موستموم
استریج موستموم

نام علمي
Sterigmostemum sulphureum
نام لاتين
خانواده (تيره)

خصوصیات - معرفی


این گیاهان علفی می باشند، برگ های آنها غالبا ساده و گل های آنها نر-ماده و شامل 4 کایبرگ و 4 گلبرگ و 6 پرچم است، دو تا از پرچم های آنها کوچک و 4 تای دیگری بزرگ می باشند. مادگی آنها شامل 2 برچه پیوسته به هم است و از اتحاد آنها تخمدانی فوقانی و یک خانه به وجود می آید. میوه آنها به صورت خورین است و با 4 شکاف طولی باز می شود. 

نور مورد نياز
نور مورد نیاز گیاه استریج موستموم
متوسط
آبياري و رطوبت
رطوبت مورد نیاز  استریج موستموم
خشک
دماي مورد نياز
دمای مورد نیاز  استریج موستموم
18-20 درجه سانتیگراد
خاک مورد نياز
خاک مورد نیاز  استریج موستموم
در دشت ها و کوهپایه ها

نحوه تکثیر استریج موستموم


تکثیر این گیاه به وسیله بذر می باشد. 


منابع :
فلور رنگی ایران، دکتر قهرمان


 
 
 
  

نظرات و پرسشهای کاربران

پایگاه اینترنتی نارگیل به عنوان یکی از اولین سایت های تخصصی و جامع ترین دایره المعارف گل و گیاه و باغبانی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده و از سال ۱۳۹۱ امکان خرید اینترتی محصولات مرتبط با این حوزه مانند انواع گل و گیاه و بذر، خاک و کود های کشاورزی، سموم دفع آفات و ابزار باغبانی را برای علاقه مندان گل و گیاه فراهم نموده است.
© 2024 تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نارگیل است. استفاده از مطالب در رسانه های آموزشی با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه بلا مانع است.