فروشگاه اینترنتی گل و گیاه نارگیل            
امروز جمعه ۱۴۰۳/۱/۳۱         
  

شرایط محیط برای پرورش گیاه سانسوریا (نیزه آفریقایی) عبارتند از: نور: متوسط به بالا رطوبت: کمی خشک دما: 16/24 خاک: مخلوطي از خاک باغچه و خاک برگ و ماسه
سانسوریا (نیزه آفریقایی)
سانسوریا (نیزه آفریقایی)

دانستنیهای علمینام علمي
Sansevieria Cylindrica
نام لاتين
African Spear
خانواده (تيره)

این گونه از سانسوریا دارای برگ های راست لوله ای به شکل نیزه و به رنگ راه راه سبز خاکستری است. این برگها تنها در حدود 3 سانتی متر ضخیم شده و به ارتفاعی بین 1 متر (3 فوت) تا 2 متر (7 فوت) میرسند.سانسوریا(نیزه آفریقایی) که به عنوان یک گیاه زینتی پرورش داده میشود بومی آنگولا بوده و در چند سال گذشته رشد چشمگیری در میان علاقه مندان گیاهان آپارتمانی پیدا کرده استسانسوریا (نیزه آفریقایی) سانسوریا (نیزه آفریقایی)

خصوصیات - معرفی


این گیاه یک بار در سال در بهار یا اواسط تابستان شکوفه میدهد. اندازه آن 3 سانتی متر و به رنگ سفید مایل به سبز است و گل آن لوله ای شکل بلوری با رنگ صورتی میباشداین گونه خشکسالی را تحمل میکند و چندان به آب نیازی ندارد فقط یک بار در هر هفته در طول فصل تولید مثل آبیاری کافی استAfrican Spear African Spear

شرایط نگهداری سانسوریا (نیزه آفریقایی)نور مورد نياز
نور مورد نیاز گیاه سانسوریا (نیزه آفریقایی)
زیاد
آبياري و رطوبت
رطوبت مورد نیاز  سانسوریا (نیزه آفریقایی)
کمی خشک
دماي مورد نياز
دمای مورد نیاز  سانسوریا (نیزه آفریقایی)
18 درجه سانتیگراد
خاک مورد نياز
خاک مورد نیاز  سانسوریا (نیزه آفریقایی)
ترکیبی از هوموس، ماسه و شن

این گیاه به نور متوسط تا زیاد، حرارت زیاد، آبیاری اندک، رطوبت هوای ۷۰ تا ۹۰ درصد وخاک قلیایی احتیاج دارد.سانسویریا را می توان با کود مایع به میزان ۳ گرم در لیتر، هر هفته یکبار، در طول فصل رشد از فروردین تا مهر ماه تغذیه نمودخاک این گیاه باید به خوبی زهکشی شده باشد. میتوان از مخلوط کاکتوس و یا ترکیبی از هوموس، ماسه و ریگ استفاده کرد.Sansevieria Cylindrica Sansevieria Cylindrica

مقابله به آفات سانسوریا (نیزه آفریقایی)


اگر محیط نگهداری سانسویریا ، نورکم و ناکافی داشته باشد، برگهای این گیاه نقوش خود را از دست می دهد و رنگ پریده می گردندسانسوریا (نیزه آفریقایی) سانسوریا (نیزه آفریقایی)

نحوه تکثیر سانسوریا (نیزه آفریقایی)


سانسوریا (نیزه آفریقایی) را میتوان از طریق تقسیمات برگ تکثیر کرد. ولی پیشنهاد میشود به علت دشواری و تغییر رنگ گیاه، گلدان جدید را از گلخانه ها تهیه کنید.African Spear African Spearمنابع :
http://en.wikipedia.org/wiki/Sansevieria_cylindric
http://houseplants.about.com/od/foliageplants/p/Af
http://houseplantz.net/sansevieria-cylindrica-cyli


 
 
 


گياهان ديگر از همين جنس :
 گياهان ديگر از همين خانواده :
 
  

نظرات و پرسشهای کاربران

پایگاه اینترنتی نارگیل به عنوان یکی از اولین سایت های تخصصی و جامع ترین دایره المعارف گل و گیاه و باغبانی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده و از سال ۱۳۹۱ امکان خرید اینترتی محصولات مرتبط با این حوزه مانند انواع گل و گیاه و بذر، خاک و کود های کشاورزی، سموم دفع آفات و ابزار باغبانی را برای علاقه مندان گل و گیاه فراهم نموده است.
© 2024 تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نارگیل است. استفاده از مطالب در رسانه های آموزشی با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه بلا مانع است.