فروشگاه اینترنتی گل و گیاه نارگیل            
امروز پنجشنبه ۱۴۰۲/۹/۱۶         
  

شرایط محیط برای پرورش گیاه روتالا ایندیکا عبارتند از: نور: کاملاً روشن نوع گیاه: زیر آبی دما: 18_28 آب: PH : 6-7.5
روتالا ایندیکا
روتالا ایندیکا

دانستنیهای علمینام علمي
Rotala Indica
نام لاتين
Indian toothcup
خانواده (تيره)

روتالا ایندیکا گونه ای از گیاهان آبزی گلدار از جنس Rotala در خانواده Lythraceae_loosestrife بومی جنوب شرقی آسیا است که معمولاً با نام Indian toothcup شناخته میشود.این گیاه به عنوان یک گیاه آکواریومی بسیار محبوب است ولی همچنین به عنوان علف هرز مزارع برنج شناخته میشود.این گونه به عنوان علف هرز برنج در مناطق کنگو ، ایتالیا، پرتغال، و کالیفرنیا و لوئیزیانا در ایالات متحده معرفی شده است.روتالا ایندیکا روتالا ایندیکا

خصوصیات - معرفی


ساقه این گیاه تا 30 یا 40 سانتی متر طول رشد می کند. برگ ها یکی در میان، مخالف در جفت عمود بر امتداد ساقه چیده شده اند.این برگ ها بیضی شکل و ضخیم به رنگ مایل به سفید دارای حاشیه های غضروفی به طول 2 سانتی متر میباشند.دارای گل موقت و کوتاه مدت در انتهای ساقه در کنار برگ به به تنهایی نمایان میشود و هر یک دارای چهار کاسبرگ مثلثی و چهار گلبرگ ریز صورتی میباشد.روتالا ایندیکا رشد نسبتاً سریعی داردIndian toothcup Indian toothcup

شرایط نگهداری روتالا ایندیکانور مورد نياز
نور مورد نیاز گیاه روتالا ایندیکا
زیاد
آبياري و رطوبت
رطوبت مورد نیاز  روتالا ایندیکا
خیلی مرطوب
دماي مورد نياز
دمای مورد نیاز  روتالا ایندیکا
23 درجه سانتیگراد
خاک مورد نياز
خاک مورد نیاز  روتالا ایندیکا
PH : 6-7.5

روتالا ایندیکا به محیط روشن نیاز دارد. دمای قابل تحمل این گیاه 18 تا 28 درجه سانتی گراد میباشد و محدوده PH این گیاه 6 تا 7.5 است و سختی (GH)قابل تحمل این گیاه 9 تا 13 dh می باشد.Rotala Indica Rotala Indicaمنابع :
http://en.wikipedia.org/wiki/Rotala_indica
http://www.plantedtank.net/forums/myplants/109-Rot


 
 
 


گياهان ديگر از همين خانواده :
 
  

نظرات و پرسشهای کاربران

پایگاه اینترنتی نارگیل به عنوان یکی از اولین سایت های تخصصی و جامع ترین دایره المعارف گل و گیاه و باغبانی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده و از سال ۱۳۹۱ امکان خرید اینترتی محصولات مرتبط با این حوزه مانند انواع گل و گیاه و بذر، خاک و کود های کشاورزی، سموم دفع آفات و ابزار باغبانی را برای علاقه مندان گل و گیاه فراهم نموده است.
© 2023 تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نارگیل است. استفاده از مطالب در رسانه های آموزشی با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه بلا مانع است.