فروشگاه اینترنتی گل و گیاه نارگیل            
امروز سه شنبه ۱۴۰۳/۴/۲۶         
  

Mouriri pusaPUCA که به فارسی پوکا نامیده میشود، گیاهی از خانواده ملاستوماتاسه بومی برزیل می باشد. نیاز های این گیاه عبارتند از نور: زیاد رطوبت: کمی مرطوب دمای محیط: نواحی گرمسیری و نیمه گرمسیری خاک: انواع مختلفی از خاک ها
پوکا
پوکا

نام علمي
Mouriri pusa
نام لاتين
PUCA
خانواده (تيره)

خصوصیات - معرفیگیاه "پوکا" با نام علمی Mouriri pusa درختی نیمه خزاندار از خانواده ملاستوماتاسه می باشد. این گیاهان در بخش های کمی از شمال شرقی و مرکز برزیل یافت می شوند.
این درخت در اندازه های کوتاه تا متوسط به ارتفاع 4 تا 8 متر مشاهده می شود. 
گل های آن معطر بوده و در خوشه های گل کوچک ظاهر می شوند.میوه های این درختان بسیار کمیاب بوده و به ندرت در نواحی بومی یافت می شود. این میوه ها در اندازه های یک اینچ یا بیشتر رشد می کنند. شکل میوه ها به صورت کشیده و دوکی شکل بوده و دارای پوستی به رنگ ارغوانی مایل به قهوه ای است. در زیر پوست نازک آن، پالپی شیرین و بسیار خوشمزه وجود دارد. بنابه گفته باغبانان منطقه، میوه ی این درخت برزیلی، کوچک و در اندازه های آلو است. میوه های گرد حدود 25 میلیمتر یا بیشتر قطر داشته و هر میوه نیز حاوی یک تا چهار بذر می باشد.PUCA PUCA

شرایط نگهداری پوکانور مورد نياز
نور مورد نیاز گیاه پوکا
زیاد
آبياري و رطوبت
رطوبت مورد نیاز  پوکا
کمی مرطوب
دماي مورد نياز
دمای مورد نیاز  پوکا
نواحی گرمسیری و نیمه گرمسیری
خاک مورد نياز
خاک مورد نیاز  پوکا
انواع مختلفی از خاک ها


این گیاهان معمولاً در نواحی بوته زار و صخره ای یا زمین های چمنزار و شنی رشد می کنند.
برای رشد بهتر، نور کامل خورشید را ترجیح می دهند.
گیاهانی کند رشد هستند.Mouriri pusa Mouriri pusa

خواص و کاربردهای دارویی و صنعتیاین میوه ها مصرف تازه خوری دارند. و به صورت خودرو در نواحی بومی جمع آوری می گردند. در برخی موارد نیز پس از جمع آوری در بازارهای محلی به فروش می رسند.
در برزیل، برگ های این گیاه برای درمان بیماری ها و ناراحتی های معدی و روده ای مورد استفاده قرار می گیرند.
چوب این گیاهان دارای بافتی زمخت و نیمه سنگین است ولی در برابر خورده شدن توسط میکروارگانیسم ها، مقاومت کمی دارد. بنابراین معمولاً فقط به عنوان سوخت از آنها استفاده می شود.
این برگ ها غنی از فلاونوئیدها به خصوص مایریستین، کمفرول و مشتقات فلاونوئیدی از کوئرستین می باشند. تحقیقات نشان داده که این ترکیبات، سبب جلوگیری از خونریزی شده و اثرات پادزهری در صورت گزش توسط نیش مار را دارد.معرفی و راهنمای پرورش درختان میوه - پوکا معرفی و راهنمای پرورش درختان میوه - پوکا

نحوه تکثیر پوکاازدیاد این گیاهان توسط کشت بذرهای آنها صورت می گیرد. بهترین زمان برای کشت بذرها، بلافاصله پس از رسیدن میوه ها است. در این زمان بذرها را از میوه ها جدا کرده و در بستر کشت و محیطی با نور کم و سایه کشت می کنند. حدود 70 تا 90 روز پس از کشت، تقریباً 50 درصد این بذرها جوانه خواهند زد.PUCA PUCAمنابع :
http://tropical.theferns.info/viewtropical.php?id=
http://www.henriettes-herb.com/eclectic/sturtevant
http://www.tradewindsfruit.com/content/puca.htm


 
 
 


گياهان ديگر از همين جنس :
 گياهان ديگر از همين خانواده :
 
  

نظرات و پرسشهای کاربران

پایگاه اینترنتی نارگیل به عنوان یکی از اولین سایت های تخصصی و جامع ترین دایره المعارف گل و گیاه و باغبانی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده و از سال ۱۳۹۱ امکان خرید اینترتی محصولات مرتبط با این حوزه مانند انواع گل و گیاه و بذر، خاک و کود های کشاورزی، سموم دفع آفات و ابزار باغبانی را برای علاقه مندان گل و گیاه فراهم نموده است.
© 2024 تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نارگیل است. استفاده از مطالب در رسانه های آموزشی با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه بلا مانع است.