فروشگاه اینترنتی گل و گیاه نارگیل            
امروز پنجشنبه ۱۴۰۳/۳/۱۰         
  

Draba rosularis که به فارسی ازمکی طوقه‌ای نامیده میشود، گیاهی از خانواده Brassicacaceae، بومی فارس و ... می باشد. نیاز های این گیاه عبارتند از نور: زیاد رطوبت: خشک دمای محیط: 25 خاک: مکان های صخره ای و آهکی
ازمکی طوقه‌ای
ازمکی طوقه‌ای

نام علمي
Draba rosularis
نام لاتين
خانواده (تيره)


نور مورد نياز
نور مورد نیاز گیاه ازمکی طوقه‌ای
زیاد
آبياري و رطوبت
رطوبت مورد نیاز  ازمکی طوقه‌ای
خشک
دماي مورد نياز
دمای مورد نیاز  ازمکی طوقه‌ای
25 درجه سانتیگراد
خاک مورد نياز
خاک مورد نیاز  ازمکی طوقه‌ای
مکان های صخره ای و آهکی

سایر اطلاعات


گونه Draba متعلق به خانواده براسیکاسه می باشد و زمان گلدهی آن همزمان با گیاه عروس سنگ در طبیعت می باشد. این گیاه با گل های زرد رنگ به صورت متجمع کنار و دربین سنگ ها رشد می کنند. اطلاعات در مورد این گیاه بسیار اندک می باشد. این گیاه می تواند گزینه مناسبی برای تحقیق و پژوهش محققان، پژوهشگران و دانشجویان تحصیلات تکمیلی باشد، می توان با تحقیق روی این گیاه، آن را به عنوان یک گیاه زینتی در فضای سبز شهری به کار برد با توجه به اینکه این گیاه نیاز آبی کمی دارد و گیاه کم توقعی است.

منابع :
گیاهان بومی ایران


 
 
 
  

نظرات و پرسشهای کاربران

پایگاه اینترنتی نارگیل به عنوان یکی از اولین سایت های تخصصی و جامع ترین دایره المعارف گل و گیاه و باغبانی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده و از سال ۱۳۹۱ امکان خرید اینترتی محصولات مرتبط با این حوزه مانند انواع گل و گیاه و بذر، خاک و کود های کشاورزی، سموم دفع آفات و ابزار باغبانی را برای علاقه مندان گل و گیاه فراهم نموده است.
© 2024 تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نارگیل است. استفاده از مطالب در رسانه های آموزشی با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه بلا مانع است.