فروشگاه اینترنتی گل و گیاه نارگیل            
امروز یکشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۱۳         
  

Cynometra caulifloraNAMNAM که به فارسی نام نام نامیده میشود، گیاهی از خانواده بقولات بومی اندونزی می باشد. نیاز های این گیاه عبارتند از نور: زیاد رطوبت: مرطوب درجه حرارت: 22 تا 35 درجه سانتی گراد درجه سانتیگراد خاک: ترکیب متوسط خاکی
نام نام
نام نام

دانستنیهای علمینام علمي
Cynometra cauliflora
نام لاتين
NAMNAM
خانواده (تيره)

دانستنیهای علمی :

 گیاه "نام نام" در اندونزی با توجه به شکل پهن، هلالی شکل غلاف، که شبیه به شیرینی اندونزی به نام namu-namu است به این نام خوانده شده است. 
بومی مالزی بوده و از شمال آن نشات گرفته است. از خانواده بقولات یا باقلائیان می باشد. نام نام نام نام

خصوصیات - معرفی


خصوصیات ظاهری : 

اندازه ی کلی درخت نام نام کوچک بوده و شاخه های آن کلفت و منشعب هستند. شکل درخت حالت بوته ای و همیشه سبز است. ارتفاع آن بین 3 تا 15 متر گفته شده است. 
گل های آن نیز کوچک هستند و روی تنه درخت شکل می گیرند. گل ها در خوشه ظاهر می شوند. رنگ گل ها صورتی مایل به سفید می باشند و 5 گلبرگ دارند. طول گلها 3 تا 4 سانتی متر است. گلها 8 تا 10 پرچم دارند.
میوه ها در غلاف ظاهر شده و 3 تا 9 سانتی متر طول دارند. میوه چروک دار بوده و سبز مایل به قهوه ای می باشد. میوه نام نام مزه دلپذیر شیرین داشته و خوراکی است. طعم تقریبا اسیدی آن یاد آور سیب نرسیده می باشد. میوه های نرسیده ترش هستند.
 برگها با یک جفت برگچه همراه هستند. دمبرگ 2 تا 8 میلی متر می باشد. NAMNAM NAMNAM

شرایط نگهداری نام نامنور مورد نياز
نور مورد نیاز گیاه نام نام
زیاد
آبياري و رطوبت
رطوبت مورد نیاز  نام نام
مرطوب
دماي مورد نياز
دمای مورد نیاز  نام نام
22 تا 35 سانتی گراد درجه سانتیگراد
خاک مورد نياز
خاک مورد نیاز  نام نام
ترکیب متوسط خاکی

شرایط محیط رشد:

 در مناطق گرمسیری و در ارتفاعات پایین تر کشت می شود. در هند کاشت آن در مناطق پر باران با یک دوره خشکی سبب میوه دهی بهتر می شود. از لحاظ نیاز نوری مکان های با آفتاب کامل را می پسندد اگرچه به سایه مقاوم است. 
متوسط بارندگی سالانه 1500 تا 200 میلی متر بوده و دمای متوسط 22 تا 35 درجه سانتی گراد از شرایط بهینه این درخت است. نام نام به باد نیز مقاوم است. Cynometra cauliflora Cynometra cauliflora

خواص و کاربردهای دارویی و صنعتی


خواص درمانی و کاربردها: 

میوه های رسیده در آشپزی و پخت غذا استفاده می شود که مزه آن را با افزودن شکر شیرین می کنند. در سالادهای میوه و تهیه دسر ها کاربرد دارد. میوه ها همچنین خواص دارویی زیادی داشته و در طب سنتی نواحی بومی استفاده می شود. 
روغن میوه در هند برای درمان بیماری های پوستی استفاده می شود. این میوه خواص آنتی اکسیدانی نیز داشته و از این جهت ضد سرطان می باشد. 
ترکیبات فلاونوئیدی نیز در آن یافت شده است .در آن اثرات بیولوژیکی همچون آنتی باکتریایی ، آنتی ویروسی و ضد سمی نیز کشف شده است. کاشت آن به عنوان گیاه زینتی نیز خالی از لطف نیست. 
استفاده از گیاه نام نام برای بونسای نیز قابل توصیه است. معرفی و راهنمای پرورش درختان میوه - نام نام معرفی و راهنمای پرورش درختان میوه - نام نام

نحوه تکثیر نام نام


نحوه تکثیر گیاه : 

درخت نام نام عموماً از طریق بذر تکثیر می یابد اما تفرق صفات سبب تولید گیاهان متفاوت از گیاه مادری می شود. به همین علت از روش پیوند جوانه رقم مناسب روی پایه های بذری نیز می توان به افزایش آن اقدام نمود.
 دیگر روش های تکثیر غیر جنسی نیز قابل آزمودن می باشد. NAMNAM NAMNAMمنابع :
http://en.wikipedia.org/wiki/Cynometra_cauliflora
http://plantspedia.wikia.com/wiki/Cynometra_caulif
http://www.fruitipedia.com/namnam%20Cynometra%20ca
http://www.globinmed.com/index.php?option=com_cont
http://www.scopemed.org/?mno=36595


 
 
 


گياهان ديگر از همين خانواده :
 
  

نظرات و پرسشهای کاربران

پایگاه اینترنتی نارگیل به عنوان یکی از اولین سایت های تخصصی و جامع ترین دایره المعارف گل و گیاه و باغبانی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده و از سال ۱۳۹۱ امکان خرید اینترتی محصولات مرتبط با این حوزه مانند انواع گل و گیاه و بذر، خاک و کود های کشاورزی، سموم دفع آفات و ابزار باغبانی را برای علاقه مندان گل و گیاه فراهم نموده است.
© 2024 تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نارگیل است. استفاده از مطالب در رسانه های آموزشی با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه بلا مانع است.