فروشگاه اینترنتی گل و گیاه نارگیل            
امروز جمعه ۱۴۰۲/۹/۱۷         
  

درختی که می‌خواهید از آن قلمه تهیه کنید بهتر است درختی بسیار سالم، قوی و پربار باشد.میزان قطر قلمه ها حداقل یک سانتی متر باشد.طول قلمه بین بیست و پنج تا هفتاد سانتی متر باشد.
نحوه ی قلمه زدن درخت انجیر در آب - فوت و فن های باغبانی
نحوه ی قلمه زدن درخت انجیر در آب - فوت و فن های باغبانی

بهترین زمان برای قلمه زدن انجیر، اواخر پاییز تا اوایل زمستان است.نحوه ی قلمه زدن درخت انجیر در آب


قلمه های واقع در بخش انتهایی درخت بهتر از شاخه های وسط و بالای گیاه هستند.سر شاخه ها 2 تا 3 ساله گیاه مناسبترین شاخه ها برای قلمه گرفتن هستند.نحوه ی قلمه زدن درخت انجیر در آب


ریشه زایی قلمه ها ممکن است چندین ماه طول بکشد.حتما از آب تمیز و ظرفی شبیه بطری برای قلمه ها استفاده کنید تا رطوبت کافی به قلمه برسد.پس از اینکه ریشه ها متراکم شدند به گلدان حاوی ترکیب خاک باغچه پیت ماس و پرلیت و مقداری خاکستر چوب منتقل کنید.نحوه ی قلمه زدن درخت انجیر در آب
  

نظرات و پرسشهای کاربران

پایگاه اینترنتی نارگیل به عنوان یکی از اولین سایت های تخصصی و جامع ترین دایره المعارف گل و گیاه و باغبانی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده و از سال ۱۳۹۱ امکان خرید اینترتی محصولات مرتبط با این حوزه مانند انواع گل و گیاه و بذر، خاک و کود های کشاورزی، سموم دفع آفات و ابزار باغبانی را برای علاقه مندان گل و گیاه فراهم نموده است.
© 2023 تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نارگیل است. استفاده از مطالب در رسانه های آموزشی با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه بلا مانع است.