٧/١٢/١٤٤٣ --- 7/7/2022 --- ۱۴۰۱ پنج شنبه ۱۶ تير امروز
 
پایگاه اطلاع رسانی گل و گیاه، باغبانی و فضای سبز
Signup  Login  صفحه اصلی  | پرسش و پاسخ  | خدمات  | فروشگاه  | نقشه سایت  | لیست گیاهان  | تماس با ما  | RSS  | درباره ما
لینک های اصلی
جستجو  
فوت و فن باغبانی امروز
نحوه ی مبارزه با کرم سرشاخه هلو
تصویر روز
طراحی و اجرای فضای سبز
طراحی و اجرای فضای سبز
آمار بازدید سایت
بازدید کننده آنلاین :  75  نفر
بازدید امروز :  7373  بازدید
بازدید دیروز :  10998  بازدید
تبلیغات متفرقه

قارچ گرفتن حسن یوسف

 
راهنمای نگهداری و پرورش گیاهان آپارتمانی - حسن یوسف  

۱۳۹۱ سي خرداد
سیاوش سبحانی
تاریخ عضویت :  ۱۳۹۰/۸/۲۸
محل سکونت :   لواسان
تعداد پست ها :  4049
سلام ما یک حسن یوسف داریم که قارچ گرفته نور ان خوب است و اب کافی به ان میدهیم لطفاراه حلی ارائه بدهید که حسن یوسفمان عاری از قارچ بشود؟با تشکر
وضعیت:  آفلاین      
مشاوره تلفنی یا واتساپی با کارشناس و متخصص گل و گیاه
۱۳۹۱ سي خرداد
محسن شهاب الدین
تاریخ عضویت :  ۱۴۰۱/۴/۱۶
محل سکونت :   تهران
تعداد پست ها :  8428
ابپاشی روی برگها را فعلا تا رفع مشکل متوقف نمایید.از باز بودن سوراخ های ته گلدان وخروج اب اضافی مطمین شوید .نگذارید اب در زیر گلدانی جمع گردد.از سموم قارچکش موجود در بازار استفاده نمایید.دستور مصرف روی سم نوشته شده است.سعی کنید این کار را از زوایای مختلف انجام دهید تا به همه جای گیاه رطوبت برسد. 2-3مرتبه وبا فاصله 3-4روز این کار را تکرار نمایید.
وضعیت:  آفلاین    
 
Loading...
۱۳۹۱ بيست و پنجم تير
فالیزا
تاریخ عضویت :  ۱۳۹۱/۴/۲۱
محل سکونت :  
تعداد پست ها :  29
لطفا در خصوص مشخصات قارچی که گیاهتان گرفته بیشتر توضیح دهید.
اگر منظور شما از قارچ نقاط پنبه ای سفید و  کشسانی است که معمولا روی دمبرگ و روی ساقه و گاهاً پشت برگها ظاهر می شود و با فشردن آن به وسیله یک دستمال سفید رنگ نارنجی به جا می ماند باید بگویم این قارچ نیست! یک جانور است که ما به آن آفت می گوییم.
این آفت باعث برگریزی شدید و ضعف گیاه می شود.
سمپاشی در این موارد کار ساز است.
دیازینون یا مالاتیون
به دستورالعمل روی بسته سم عمل کرده و زیر برگها و دمبرگ و ساقه را خوب سمپاشی کنید.

توجه:در صورتی که گیاه شما قارچ گرفته باشد با این سم مشکل برطرف نخواهد شد و لازم است از سموم قارچ کش استفاده کنید بنابراین ابتدا لازم است تشخیص دهید مشکل اصلی گیاه شما چیست؟!
وضعیت:  آفلاین    
 
Loading...
۱۳۹۴ هفتم آبان
مینو آرین
تاریخ عضویت :  ۱۳۹۴/۸/۷
محل سکونت :   دزفول
تعداد پست ها :  1
سلام. این آفتی که فرمودین بارها برای من هم اتفاق افتاده که دم برگ حالت پنبه ای میشه. لطفا بفرمایید علت پیدایش این آفت چیه؟ و آیا به سایر گلها و گلدانهاهم سرایت میکنه؟ خیلی یکهویی اتفاق میفته و فورا گیاه رو نابود میکنه!!!
وضعیت:  آفلاین    
 
Loading...
۱۳۹۴ هفتم آبان
افسانه سادات فرود
تاریخ عضویت :  ۱۴۰۱/۴/۱۶
محل سکونت :   تهران
تعداد پست ها :  30089
سلام آلوده بودن خاک به تخم آفت ،سرایت از سایر گیاهان آلوده باعث آلوده شدن گیاه می شود ،شما باید گلدات آلوده را جداگانه نگهداری کنید تا گیاهان دیگر مصون بمانند .در صورتیکه مطئمئن شویم که آفت در خاک نیز است بايد خاک گلدان را عوض کرد و ريشه ها را نيز از وجود مخلوط خاک قديمي پاک کرد و سم را بر روي قسمتهاي مختلف ريشه استفاده کرد و دوباره گياه را در گلداني با مخلوط خاکي ضدعفوني شده کاشت تا احتمال شيوع مجدد اين آفت به حداقل ممکن برسد.از جمله سموم موثر بر روي اين آفات ميتوان به ديازينون و کنفيدور اشاره کرد..اين آفات علاوه بر تغذيه با تزريق مواد سمي به گياه باعث خشک شدن آن ميگردند.کنترل شپشکها معمولا دشوار هست و با يک سمپاشي ساده از بين نميروند .اگر تعداد آفات کمه بايد گلدان آلوده را جدا از ساير گلدان ها نگهداري کنيد ، چند قطره مايع ظرف شويي را در يک ليتر آب حل کنيد سپس به زير و روي برگ ها و ساقه ها و نواحي اتصال برگ به ساقه را خوب اسپري کنيد طوري که آفات کاملا آغشته به محلول شوند اين کار را 3 بار به فاصله 4 روز تکرار کنيد اگر برطرف نشد 2 سي سي سم ديازينون را + چند قطره مايع ظرف شويي در يک ليتر آب حل کنيد به محل تجمع آفت (زير و روي برگ ،دم برگ ها ) اسپري کنيد طوري که بدن آفت کاملا اغشته به سم شود در صورت لزوم 10 روز بعد مجددا سم پاشي را تکرار کنيد.
وضعیت:  آفلاین    
 
Loading...
۱۳۹۹ بيست و نهم دي
زهرا زارعی
تاریخ عضویت :  ۱۳۹۹/۱۰/۲۸
محل سکونت :  
تعداد پست ها :  1
سلام وقتتون به خير اين حسن يوسف من روي برگاش يه پودر هاي سفيدي زده که فکر کنم آفاته درسته؟  چطوري ميتونم از بين ببرمشون😥
وضعیت:  آفلاین    
 
Loading...
۱۳۹۹ سي دي
افسانه سادات فرود
تاریخ عضویت :  ۱۴۰۱/۴/۱۶
محل سکونت :   تهران
تعداد پست ها :  30089
وجود توده هاي متحرک سفيد رنگ با پوشش آردي علامت وجود افتي به نام شپشک آردآلود است. اين حشره از شيره پرورده گياه تغذيه کرده و باعث ضعيف شدن گياه مي شود. اين حشره پولک دار است و مانند ذره هاي پنبه اي که توسط پنبه زن حلاجي شده باشد در زير برگ ها و انتهاي دمبرگ و ساقه جمع مي شوند.محل تجمع آنان بيشتر در درزهاي نوک برگ هايي که در سايه واقع شده اند مي باشد.در مرحله اول مبارزه با افات شپشک با توجه به خطرات استفاده از سم در محيط مسکوني بهتر ست در صورت کم بودن تعداد آفات با کمک غبار پاشي اب بافشارو يا تکه‌اي پنبه که آغشته با صابون است، آفات را از روي گياه برداشت. يا اينکه چند قطره مايع ظرفشويي رو در يک ليتر اب حل کنيد وروي شاخ وبرگ گياه اسپري نماييد ولي اگر زياد باشه بايد از سم استفاده شود.يا ميتوانيد از سموم غير شيميايي وارگانيک مانند پاليزين و سيرينول و... استفاده نماييد. اگر متوجه وجود افت بر روي برخي از گياهان شديد سريعا آنان را از ديگر گياهان سالم دور کنيد تا آفت به آنان سرايت نکند .جهت مبارزه شيميايي با اين افت از حشره کشهاي تماسي مانند ديازينون به نسبت به يک قاشق چاي خوري ( دو سي سي در يک ليتر آب به اضافه پنج تا شش قطره مايع ظرفشويي ) استفاده شود که بايد روي قسمتهاي الوده وشاخ وبرگ گياه(پشت وروي برگها) اسپره نماييد. بهتر است که اينکاردر خارج از آپارتمان و در فضاي باز انجام شود و اين ماده را از دسترس اطفال دور نگهداريد در ضمن مقداري از محلول را نيز به صورت ابياري به خاک گلدان بدهيد.بعد از 14-7 روز سمپاشي تکرار شود.
وضعیت:  آفلاین    
 
Loading...
اگر کاربر تلگرام هستید میتوانید به گروه گپ و گفت نارگیل بپیوندید. (لطفا توجه داشته باشید که کارشناسان سایت در این گروه حضور ندارند و صرفا به منظور ارتباط اعضای سایت با یکدیگر و تبادل نظر پیرامون مشکلات گیاهان ایجاد گردیده است)
گروه گپ و گفت تلگرامی نارگیل
 [همه محصولات مرتبط را مشاهده نمایید]
فروشگاه اینترنتی نارگیل
 
 
 
Loading
Loading
Nargil Logo gray

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نارگیل است. استفاده از مطالب در رسانه های آموزشی با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه بلا مانع است
آخرین مطالب :


مقالات پر بازدید :


صفحه اصلی  | پرسش و پاسخ  | خدمات  | فروشگاه  | نقشه سایت  | تماس با ما  | RSS
فهرست گل و گیاه   |  نمایشگاههای گل و گیاه   |  اخبار گل و گیاه   |  مقالات گل و گیاه   |  مؤسسات گل و گیاه
ورود / عضویت