فروشگاه اینترنتی گل و گیاه نارگیل            
امروز چهارشنبه ۱۴۰۲/۷/۱۲         
  

شرایط محیط برای پرورش گیاه وریزیا کاریناتا عبارتند از: نور: نیم سایه تا آفتابی رطوبت: مرطوب دما: 15-25 خاک: خاک سست با تخلیه سریع با PH حدود 6.6
وریزیا کاریناتا
وریزیا کاریناتا

دانستنیهای علمینام علمي
Vriesea Carinata
نام لاتين
lobster claw
خانواده (تيره)

وریزیا کاریناتا گونه ای در خانواده آناناس است که معمولا به نام های پنجه خرچنگ یا رنگ نقاشی شناخته میشود و بومی برزیل است. این گیاهان دارای شاخه ای با گل خوشه شکل هستند و متعددی دارند که دارای طیف وسیعی از رنگ ها از زرد تا نارنجی، قرمز، صورتی و بنفش می باشند.وریزیا کاریناتا وریزیا کاریناتا

شرایط نگهداری وریزیا کاریناتانور مورد نياز
نور مورد نیاز گیاه وریزیا کاریناتا
متوسط
آبياري و رطوبت
رطوبت مورد نیاز  وریزیا کاریناتا
مرطوب
دماي مورد نياز
دمای مورد نیاز  وریزیا کاریناتا
20 درجه سانتیگراد
خاک مورد نياز
خاک مورد نیاز  وریزیا کاریناتا
خاک سست با تخلیه سریع با PH حدود 6.6

مکان مناسب برای نگهداری وریزیا کاریناتا، مکانی روشن به نور آفتاب با گاه گاهی سایه در طول روز می باشد.خاک مخلوط مخصوص گیاهان تیره بروملیاسه برای این گونه نیز مناسب است. همچنین می تواند در ترکیبی از خاک گلکاری و پوست ثعلب به نسبت(01:01) رشد نماید.سعی نمایید دائما آن را مرطوب نگه دارید اما نه کاملاً خیس. تا حدی خشک شدن سطح خاک قابل تحمل است، اما عمق خاک نباید کاملا خشک شود.در بهار و تابستان ماهانه با محلول رقیق کود مایع گیاه را تغذیه نمایید. در پاییز و زمستان هر شش تا هشت هفته یکبار این کار را انجام دهید.درجه حرارت ایده آل این گیاه 15 درجه سانتیگراد می باشد و چون نیازمند رطوبت نسبتاً زیاد است، از غبار پاشی استقبال میکند.Vriesea Carinata Vriesea Carinataمنابع :
http://en.wikipedia.org/wiki/Vriesea_carinata
http://houseplantz.net/vriesea-carinata-lobster-cl
http://houseplantz.net/vriesea-carinata-lobster-cl


 
 
 


گياهان ديگر از همين جنس :
 گياهان ديگر از همين خانواده :
 
  

نظرات و پرسشهای کاربران

پایگاه اینترنتی نارگیل به عنوان یکی از اولین سایت های تخصصی و جامع ترین دایره المعارف گل و گیاه و باغبانی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده و از سال ۱۳۹۱ امکان خرید اینترتی محصولات مرتبط با این حوزه مانند انواع گل و گیاه و بذر، خاک و کود های کشاورزی، سموم دفع آفات و ابزار باغبانی را برای علاقه مندان گل و گیاه فراهم نموده است.
© 2023 تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نارگیل است. استفاده از مطالب در رسانه های آموزشی با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه بلا مانع است.