فروشگاه اینترنتی گل و گیاه نارگیل            
امروز یکشنبه ۱۴۰۳/۳/۶         
  

Piper methysticum kava-kava که به فارسی فلفل استرالیایی / کاواکاوا نامیده میشود، گیاهی از خانواده فلفلی ها، بومی شرق اقیانوس آرام می باشد. نیاز های این گیاه عبارتند از نور: زیاد رطوبت: کمی مرطوب دمای محیط: نواحی نیمه گرمسیری تا معتدل خاک: خاک هایی با بافت متوسط
فلفل استرالیایی / کاواکاوا
فلفل استرالیایی / کاواکاوا

دانستنیهای علمینام علمي
Piper methysticum
نام لاتين
kava-kava
خانواده (تيره)


ساكنين جزاير اقيانوس آرام، كه خاستگاه كاواکاوا است احتمالاً در طول هزاران سال از اين گياه استفاده كرده اند. اولين دانش و آگاهی غرب از اين گياه به يكی از سفرهای دريایی كاپيتان جيمز كوك بر می گردد كه در دهه سال های 1700 صورت گرفت. بوميان اين جزاير از اين گياه به عنوان بخشی از آداب و رسوم قبيلگی خود استفاده می كردند به طوری كه گياه مزبور ثقل توجه بسياری از گردهماييهای اجتماعی محسوب شده است. نوشيدنی تهيه شده از ريشه های كاواکاوا سبب كرخ شدن دهان می شود. در قرن بيستم گياه مزبور به بسياری از بازديد كنندگان جزاير اقيانوس آرام نيز داده شد.
ريشه اين گياه می تواند نگرانی متأثر از فشار روحی و همچنين اثرات اختلالات ناشی از نگرانی را كمتر كند. مصرف اين گياه در حد پايين سبب نشاط و بيداری می شود، و در حد مصرفی بالا، مواد شيميایی موجود در ريشه سبب خواب آلودگی می شود. كاوا ماده مسكن خفيف است (برخلاف الكل و داروهای ضد اضطراب). پزشكان معالج آنرا برای درمان درد و سفتی عضلات بدن، نگرانی، كم خوابی، نگرانی ناشی از يائسگی، صرع كنترل نشده، و درد تجويز می كنند.
ريشه كاواکاوا از گياه بلندی تأمين می شود كه در جزاير اقيانوس آرام از جمله هاوایی رشد و نمو می كند. گياه مزبور برگ های بزرگ، سبز و قلبی شكل توليد می كند كه به صورت انبوه در شاخه ها و به دور از ساقه های ضخيم گياه رشد می كنند. گل های بلند و نازك اين گياه به جوانه ذرت چينی شباهت دارد كه شاخه های آن به ساقه ها چسبيده اند. ريشه های اين گياه به بوته هایی با شاخه های پر شاخ و برگ و كركدار شباهت دارند.فلفل استرالیایی / کاواکاوا فلفل استرالیایی / کاواکاوا


نور مورد نياز
نور مورد نیاز گیاه فلفل استرالیایی / کاواکاوا
زیاد
آبياري و رطوبت
رطوبت مورد نیاز  فلفل استرالیایی / کاواکاوا
کمی مرطوب
دماي مورد نياز
دمای مورد نیاز  فلفل استرالیایی / کاواکاوا
نواحی نیمه گرمسیری تا معتدل
خاک مورد نياز
خاک مورد نیاز  فلفل استرالیایی / کاواکاوا
خاک هایی با بافت متوسط

خواص و کاربردهای دارویی و صنعتیمخدر کاواکاوا که به نام فلفل استرالیایی مشهور است یکی از بهترین مواد شادی آور و انرژی زا در دنیا است. زادگاه اصلی کاواکاوا جزایر اقیانوس آرام، است.
بومیان استرالیا و جزایر اقیانوس آرام هزاران سال است که  از این گیاه استفاده می کردند.
ماده مخدر در این گیاه ترکیبات پپریدین است. 
کاواکاوا ماده مسکن خفیف است (برخلاف الکل و داروهای ضد اضطراب). پزشکان معالج آنرا برای درمان درد و سفتی عضلات بدن، نگرانی، کم خوابی، نگرانی ناشی از یائسگی، صرع کنترل نشده، و درد تجویز می کنند. امروزه انواع مختلف آن به صورت قرص کپسول و پودر و نوشابه موجود است .
گیاه کاواکاوا بومی جزایر اقیانوس آرام می باشد. در هاوایی بیش از 15 نوع از این گیاه شناخته شده است. از ریشه این گیاه، یک نوشیدنی ساخته می شود که در مراسم از آن استفاده می شود. معتقدند که این نوشیدنی باعث آرامش بدن و افزایش هشیاری می گردد. در سال های اخیر این گیاه به صورت تجارتی عرضه شده است و طرفداران زیادی در آمریکای شمالی دارد. 
قسمت های مورد استفاده گیاه شامل: ساقه (یک تسکین دهنده مؤثر برای دردهای رماتیسمی، ناراحتی های گوارشی، چاقی، آسم و عفونت های تنفسی می باشد)، برگ (در بعضی از جزایر اقیانوس آرام از سوزاندن برگ های کاواکاوا برای تسکین بیماری های تنفسی استفاده می شود)، ریشه (مهمترین قسمت کاواکاوا، ریشه آن می باشد. از عصاره آن برای درمان عفونت های دستگاه ادراری – تناسلی، مشکلات قاعدگی، سردردها، ضعف عمومی بدن، سرماخوردگی ها، درد سینه و به عنوان تقویت کننده عمومی بدن استفاده می شود) می باشد.  ترکیبات گیاه:

ريشه كاواکاوا حاوی مواد شيميایی به نام "كاوا پايرون" است كه سبب كاهش تشنج و در آزمايشگاه های تحقيقاتی در حيوانات سبب استراحت و آرامش عضلات می شود. كاوا لاكتون ها همچنين واكنش های مغزی را (كه تصور می شود شبيه آن دسته از واكنش های ناشی از داروهای تجويزی مورد مصرف در درمان افسردگی و نگرانی باشند)، تقليل می دهد. كاوا لاكتون ها در صورت مصرف كاواکاوا از طريق دهان يا لثه ها سبب كرخ شدن و بی حس شدن زبان می گردد. اشكال موجود در برخی از فرهنگ ها كاوا از طريق جويدن ريشه و ريختن آن داخل كاسه تهيه می شود. بزاق دهان با ريشه آن مخلوط می شود و خاصيت درمانی اين گياه را فعال می كند. امروزه، سازندگان از الكل يا در عوض از استات استفاده می كنند. كاوا در اشكال مختلفی نظير حالت مايع در قالب انواع عصاره ها و در قالب انواع كپسول يا قرص می توان به دست آورد. همچنين به صورت پودر يا خرد شده موجود است.فلفل استرالیایی / کاواکاوا - معرفی و خواص گیاهان دارویی فلفل استرالیایی / کاواکاوا - معرفی و خواص گیاهان دارویی

هشدار - عوارض جانبیعوارض جانبی كاوا جزئی است. اين گياه طبی سبب كرخ شدن دهان شما می شود و ممكن است مزه بدی هم داشته باشد. در درصد كمی از افرادی كه كاواکاوا مصرف كرده بودند تهوع، سردرد، سرگيجه يا جوش صورت گزارش شده است. در صورت مواجه با هر كدام از اين حالات، با پزشك معالج خود مشورت كنيد. از رانندگی به هنگام مصرف كاواکاوا اجتناب كنيد. انجمن فرآورده های گياهان دارویی آمريكا زنان باردار و شيرده را از مصرف كاواكاوا منع می كند. انجمن مزبور در خصوص مصرف بيش از دوز توصيه شده نيز هشدار می دهد و مصرف اين گياه دارویی را به مدت بيش از سه ماه و رانندگی به هنگام مصرف آن را منع می كند. ميسيونرهای اعزامی به جزاير اقيانوس آرام در طول قرن نوزدهم پی بردند كه افرادی كه هميشه كاواکاوا مصرف كرده اند دارای پوست بدن مايل به زرد و زبر هستند. تحقيقات اخير نيز نشان داده است كه افرادی كه به ميزان 100 برابر معمول كاوا مصرف می كنند همان حالت زردی پوست، جوش صورت، ريزش مو و اختلال در قوه بينایی، اشتها و تنفس به آنها دست می دهد. اينگونه تغييرات پس از قطع مصرف كاواکاوا به حالت عادی بر می گردند.Kava Kavaمنابع :
http://fa.parsiteb.com/
http://www.ntbg.org/plants/plant_details.php?plant
https://en.wikipedia.org/wiki/Kava


 
 
 


گياهان ديگر از همين جنس :
 گياهان ديگر از همين خانواده :
 
  

نظرات و پرسشهای کاربران

پایگاه اینترنتی نارگیل به عنوان یکی از اولین سایت های تخصصی و جامع ترین دایره المعارف گل و گیاه و باغبانی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده و از سال ۱۳۹۱ امکان خرید اینترتی محصولات مرتبط با این حوزه مانند انواع گل و گیاه و بذر، خاک و کود های کشاورزی، سموم دفع آفات و ابزار باغبانی را برای علاقه مندان گل و گیاه فراهم نموده است.
© 2024 تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نارگیل است. استفاده از مطالب در رسانه های آموزشی با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه بلا مانع است.