فروشگاه اینترنتی گل و گیاه نارگیل            
امروز سه شنبه ۱۴۰۳/۴/۲۶         
  

تمام گیاهان در طی فرآیند فتوسنتز، اکسیژن تولید می کنند که این روش گیاهان باعث ایجاد غذا یا انرژی می شود. میزان اکسیژن تولید شده از گونه ای به گونه دیگر بسیار متفاوت است. در اکثر گیاهان ، تولید اکسیژن در طول روز اتفاق می افتد. برخی گیاهان، شبانه اکسیژن تولید می کنند. بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط دانشگاه ایالتی کلرادو، برخی دیگر نه تنها اکسیژن تولید می کنند ، بلکه سموم بالقوه مضر را نیز از هوا خارج می کنند. هر یک از این گیاهان نه تنها جلوه جذابی به خانه شما می بخشد ، بلکه سبب بهبود کیفیت هوا نیز
گیاهان آپارتمانی که اکسیژن تولید می کنند
گیاهان آپارتمانی که اکسیژن تولید می کنند

تمام گیاهان در طی فرآیند فتوسنتز، اکسیژن تولید می کنند که این روش گیاهان باعث ایجاد غذا یا انرژی می شود. میزان اکسیژن تولید شده از گونه ای به گونه دیگر بسیار متفاوت است. در اکثر گیاهان ، تولید اکسیژن در طول روز اتفاق می افتد. برخی گیاهان، شبانه اکسیژن تولید می کنند. بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط دانشگاه ایالتی کلرادو، برخی دیگر نه تنها اکسیژن تولید می کنند ، بلکه سموم بالقوه مضر را نیز از هوا خارج می کنند. هر یک از این گیاهان نه تنها جلوه جذابی به خانه شما می بخشد ، بلکه سبب بهبود کیفیت هوا نیز می شود.

فیلودندرون :

فیلودندرون طیف گسترده ای از گونه ها و ارقام را در بر می گیرد. بیشتر آنها گیاهان آپارتمانی جذاب و محبوبی هستند، دارای برگ های پهن و براق و عادت رشد بالارونده. همچنین فیلودندرون ها به عنوان تمیز کننده های هوا -از جمله رقم محبوب برگ قلبی- شناخته شده اند. علاوه بر این ، آنها گیاهان مقاومی هستند که به حداقل نور و شرایط رشدی پایه نیاز دارند. این گیاهان را اگر در زمان مناسب آبیاری کنید، رشد خوبی خواهند داشت .

گیاه گندمی یا عنکبوتی:

طبق اطلاعات منتشر شده توسط دانشگاه ایالتی کلرادو ، گیاه گندمی یا عنکبوتی نیز در تصفیه هوا به ویژه در حذف فرمالدئید از هوا مفید است. آنها همچنین اکسیژن و گیاهچه های زیادی تولید می کنند. این گیاه با پاجوش های زیادی که تولید می کند این امکان را فراهم خواهد کرد که به میزان زیادی تکثیر شود و در بخش های مختلف خانه حتی در حمام نیز قرار داده شود. علاوه بر این شما می توانید گیاهچه های جدید را با دوستان خود به اشتراک بگذارید تا آنها نیز از مزایای انبوه این گیاه به ویژه تمیز کردن هوا، استفاده کنند.گیاه کاکتوس کریسمس:

گیاه کاکتوس کریسمس، ساکولنت های سبز و دارای گل های قرمز روشن هستند که در زمان کریسمس شکوفا می شوند. مراقبت از آنها آسان بوده و بسیار مقاوم در برابر خشکسالی هستند. در حالی که آنها به عنوان یک هدیه کریسمس می توانند بسیار مناسب باشند، عملکرد مفید دیگری نیز دارند، بر اساس مقالات منتشر شده، این ساکولنت ها برعکس بسیاری از گیاهان، اکسیژن را در طول شب آزاد می کنند.گل ژربرا:

گل های آفتابگردانی شکل ژربرا به دلیل شکوفه های بزرگ و رنگارنگ محبوب هستند. آنها همچنین تری‌کلرواتیلن را از هوا خارج می کنند. تری‌کلرواتیلن ماده ای است که در بسیاری از مواد شوینده و تمیزکننده خانگی وجود دارد. بنابراین، این گل می تواند گزینه ای عالی برای گل های شاخه بریده یا گلدانی در منزل یا اداره باشد. ژربرا شرایط نور کم را نیز تحمل می کند و اگر خاک آنها همیشه مرطوب باشد، می توانند در سایه کامل نیز رشد کنند.  

نظرات و پرسشهای کاربران

پایگاه اینترنتی نارگیل به عنوان یکی از اولین سایت های تخصصی و جامع ترین دایره المعارف گل و گیاه و باغبانی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده و از سال ۱۳۹۱ امکان خرید اینترتی محصولات مرتبط با این حوزه مانند انواع گل و گیاه و بذر، خاک و کود های کشاورزی، سموم دفع آفات و ابزار باغبانی را برای علاقه مندان گل و گیاه فراهم نموده است.
© 2024 تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نارگیل است. استفاده از مطالب در رسانه های آموزشی با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه بلا مانع است.