٧/١٢/١٤٤٣ --- 7/7/2022 --- ۱۴۰۱ پنج شنبه ۱۶ تير امروز
 
پایگاه اطلاع رسانی گل و گیاه، باغبانی و فضای سبز
Signup  Login  صفحه اصلی  | پرسش و پاسخ  | خدمات  | فروشگاه  | نقشه سایت  | لیست گیاهان  | تماس با ما  | RSS  | درباره ما
لینک های اصلی
جستجو  
فوت و فن باغبانی امروز
نحوه ی مبارزه با کرم سرشاخه هلو
تصویر روز
طراحی و اجرای فضای سبز
طراحی و اجرای فضای سبز
آمار بازدید سایت
بازدید کننده آنلاین :  86  نفر
بازدید امروز :  5877  بازدید
بازدید دیروز :  10998  بازدید
تبلیغات متفرقه
فلفل استرالیایی / کاواکاوا  -  KAVA-KAVA
PIPER METHYSTICUM : نام علمی
  PIPERACEAE  - فلفلی ها : خانواده
شرق اقیانوس آرام : بومی منطقه
Kava : نام های دیگر
خاک و تغذیه دمای ایده آل محیط آبیاری و رطوبت نور محیط
خاک هایی با بافت متوسط
نواحی نیمه گرمسیری تا معتدل
کمی مرطوب
زیاد

فلفل استرالیایی / کاواکاوا

دانستنیهای علمی


ساكنين جزاير اقيانوس آرام، كه خاستگاه كاواکاوا است احتمالاً در طول هزاران سال از اين گياه استفاده كرده اند. اولين دانش و آگاهی غرب از اين گياه به يكی از سفرهای دريایی كاپيتان جيمز كوك بر می گردد كه در دهه سال های 1700 صورت گرفت. بوميان اين جزاير از اين گياه به عنوان بخشی از آداب و رسوم قبيلگی خود استفاده می كردند به طوری كه گياه مزبور ثقل توجه بسياری از گردهماييهای اجتماعی محسوب شده است. نوشيدنی تهيه شده از ريشه های كاواکاوا سبب كرخ شدن دهان می شود. در قرن بيستم گياه مزبور به بسياری از بازديد كنندگان جزاير اقيانوس آرام نيز داده شد.
ريشه اين گياه می تواند نگرانی متأثر از فشار روحی و همچنين اثرات اختلالات ناشی از نگرانی را كمتر كند. مصرف اين گياه در حد پايين سبب نشاط و بيداری می شود، و در حد مصرفی بالا، مواد شيميایی موجود در ريشه سبب خواب آلودگی می شود. كاوا ماده مسكن خفيف است (برخلاف الكل و داروهای ضد اضطراب). پزشكان معالج آنرا برای درمان درد و سفتی عضلات بدن، نگرانی، كم خوابی، نگرانی ناشی از يائسگی، صرع كنترل نشده، و درد تجويز می كنند.
ريشه كاواکاوا از گياه بلندی تأمين می شود كه در جزاير اقيانوس آرام از جمله هاوایی رشد و نمو می كند. گياه مزبور برگ های بزرگ، سبز و قلبی شكل توليد می كند كه به صورت انبوه در شاخه ها و به دور از ساقه های ضخيم گياه رشد می كنند. گل های بلند و نازك اين گياه به جوانه ذرت چينی شباهت دارد كه شاخه های آن به ساقه ها چسبيده اند. ريشه های اين گياه به بوته هایی با شاخه های پر شاخ و برگ و كركدار شباهت دارند.

خواص و کاربردهای دارویی و صنعتی


مخدر کاواکاوا که به نام فلفل استرالیایی مشهور است یکی از بهترین مواد شادی آور و انرژی زا در دنیا است. زادگاه اصلی کاواکاوا جزایر اقیانوس آرام، است.
بومیان استرالیا و جزایر اقیانوس آرام هزاران سال است که  از این گیاه استفاده می کردند.
ماده مخدر در این گیاه ترکیبات پپریدین است. 
کاواکاوا ماده مسکن خفیف است (برخلاف الکل و داروهای ضد اضطراب). پزشکان معالج آنرا برای درمان درد و سفتی عضلات بدن، نگرانی، کم خوابی، نگرانی ناشی از یائسگی، صرع کنترل نشده، و درد تجویز می کنند. امروزه انواع مختلف آن به صورت قرص کپسول و پودر و نوشابه موجود است .
گیاه کاواکاوا بومی جزایر اقیانوس آرام می باشد. در هاوایی بیش از 15 نوع از این گیاه شناخته شده است. از ریشه این گیاه، یک نوشیدنی ساخته می شود که در مراسم از آن استفاده می شود. معتقدند که این نوشیدنی باعث آرامش بدن و افزایش هشیاری می گردد. در سال های اخیر این گیاه به صورت تجارتی عرضه شده است و طرفداران زیادی در آمریکای شمالی دارد. 
قسمت های مورد استفاده گیاه شامل: ساقه (یک تسکین دهنده مؤثر برای دردهای رماتیسمی، ناراحتی های گوارشی، چاقی، آسم و عفونت های تنفسی می باشد)، برگ (در بعضی از جزایر اقیانوس آرام از سوزاندن برگ های کاواکاوا برای تسکین بیماری های تنفسی استفاده می شود)، ریشه (مهمترین قسمت کاواکاوا، ریشه آن می باشد. از عصاره آن برای درمان عفونت های دستگاه ادراری – تناسلی، مشکلات قاعدگی، سردردها، ضعف عمومی بدن، سرماخوردگی ها، درد سینه و به عنوان تقویت کننده عمومی بدن استفاده می شود) می باشد.  

ترکیبات گیاه:

ريشه كاواکاوا حاوی مواد شيميایی به نام "كاوا پايرون" است كه سبب كاهش تشنج و در آزمايشگاه های تحقيقاتی در حيوانات سبب استراحت و آرامش عضلات می شود. كاوا لاكتون ها همچنين واكنش های مغزی را (كه تصور می شود شبيه آن دسته از واكنش های ناشی از داروهای تجويزی مورد مصرف در درمان افسردگی و نگرانی باشند)، تقليل می دهد. كاوا لاكتون ها در صورت مصرف كاواکاوا از طريق دهان يا لثه ها سبب كرخ شدن و بی حس شدن زبان می گردد. اشكال موجود در برخی از فرهنگ ها كاوا از طريق جويدن ريشه و ريختن آن داخل كاسه تهيه می شود. بزاق دهان با ريشه آن مخلوط می شود و خاصيت درمانی اين گياه را فعال می كند. امروزه، سازندگان از الكل يا در عوض از استات استفاده می كنند. كاوا در اشكال مختلفی نظير حالت مايع در قالب انواع عصاره ها و در قالب انواع كپسول يا قرص می توان به دست آورد. همچنين به صورت پودر يا خرد شده موجود است.

هشدار - عوارض جانبی


عوارض جانبی كاوا جزئی است. اين گياه طبی سبب كرخ شدن دهان شما می شود و ممكن است مزه بدی هم داشته باشد. در درصد كمی از افرادی كه كاواکاوا مصرف كرده بودند تهوع، سردرد، سرگيجه يا جوش صورت گزارش شده است. در صورت مواجه با هر كدام از اين حالات، با پزشك معالج خود مشورت كنيد. از رانندگی به هنگام مصرف كاواکاوا اجتناب كنيد. انجمن فرآورده های گياهان دارویی آمريكا زنان باردار و شيرده را از مصرف كاواكاوا منع می كند. انجمن مزبور در خصوص مصرف بيش از دوز توصيه شده نيز هشدار می دهد و مصرف اين گياه دارویی را به مدت بيش از سه ماه و رانندگی به هنگام مصرف آن را منع می كند. ميسيونرهای اعزامی به جزاير اقيانوس آرام در طول قرن نوزدهم پی بردند كه افرادی كه هميشه كاواکاوا مصرف كرده اند دارای پوست بدن مايل به زرد و زبر هستند. تحقيقات اخير نيز نشان داده است كه افرادی كه به ميزان 100 برابر معمول كاوا مصرف می كنند همان حالت زردی پوست، جوش صورت، ريزش مو و اختلال در قوه بينایی، اشتها و تنفس به آنها دست می دهد. اينگونه تغييرات پس از قطع مصرف كاواکاوا به حالت عادی بر می گردند.


 

تصاویر فلفل استرالیایی / کاواکاوا

با در نظر گرفتن مواردی چون زیبایی، خواص دارویی، کاربرد های صنعتی، مقاومت در برابر شرایط محیطی و آفات، سهولت دسترسی برای خرید و ... به این گیاه از 1 تا 10 نمره دهید :

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

لطفاٌ با عضویت در سایت نارگیل و قرار دادن اطلاعات و تجربیات خودتان از این گیاه در زمینه های دانستنیهای علمی، خصوصیات ظاهری،شرایط نگهداری، خواص گیاه، عوارض و درمان، چگونگی تکثیر و ... در بخش نظرات، مقاله فوق را کامل نمایید

همچنین میتوانید در بخش گفتگوی گروهی و پرسش و پاسخ شرکت نمایید
 
 
مطالب این صفحه را پسندیدم
Like
 
نظرات و پرسش های کاربران
رضا منصوری دارا
مرکز اصلی کشت آن فیجی است .کپسول کاوا کاوا هم در داروخانه ها موجود است من می خواهم بطور آزمایش در شمال کشو ر بکارم چگونه بذر آن را سفارش دهم ؟   پاسخ مشاهده
مشاهده همه کامنت ها و نظرات این صفحه
برای ثبت نظر و یا پرسش میبایست در سایت عضو باشید و به سیستم وارد شوید . ورود
 

گیاهان دیگر از همین جنس :
فلفل سیاه

گیاهان دیگر از همین خانواده :
پپرومیا قاشقی
پپرومیا کاپراتا
پپروميا ابلق
 
فروشگاه اینترنتی نارگیل  
Loading
Loading
Nargil Logo gray

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نارگیل است. استفاده از مطالب در رسانه های آموزشی با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه بلا مانع است
آخرین مطالب :


مقالات پر بازدید :


صفحه اصلی  | پرسش و پاسخ  | خدمات  | فروشگاه  | نقشه سایت  | تماس با ما  | RSS
فهرست گل و گیاه   |  نمایشگاههای گل و گیاه   |  اخبار گل و گیاه   |  مقالات گل و گیاه   |  مؤسسات گل و گیاه
ورود / عضویت