فروشگاه اینترنتی گل و گیاه نارگیل            
امروز یکشنبه ۱۴۰۳/۴/۳۱         
  

Linaria michauxii که به فارسی کتان بیابانی نامیده میشود، گیاهی از خانواده بارهنگ، بومی اصفهان، تهران، ... می باشد. نیاز های این گیاه عبارتند از نور: زیاد رطوبت: خشک دمای محیط: 18-20 خاک: در دشت ها و مکان های صخره ای
کتان بیابانی
کتان بیابانی

نام علمي
Linaria michauxii
نام لاتين
خانواده (تيره)

خصوصیات - معرفی


کتان بیابانی گیاهی است یکساله با ریشه های نسبتا عمودی و منشعب همراه با ریشه های جانبی. ریشه اصلی آن گاهی اوقات به 100 سانتیمتر و ریشه های جانبی به 15 سانتیمتر می رسد و در مناطق خشک ریشه آن به عمق زیاد خاک فرو می رود. کتان به طور کلی دارای یک ساقه اصلی است که گل ها، میوه و در نتیجه دانه در انتهای ساقه به وجود می آید. برگ های کتان بدون دمبرگ به رنگ سبز مایل به خاکستری و در طول ساقه به طور متناوب و به حالت افتاده قرار گرفته اند. هر برگ دارای سه بریدگی است و برگ ها از ماده مومی پوشیده شده اند. 

نور مورد نياز
نور مورد نیاز گیاه کتان بیابانی
زیاد
آبياري و رطوبت
رطوبت مورد نیاز  کتان بیابانی
خشک
دماي مورد نياز
دمای مورد نیاز  کتان بیابانی
18-20 درجه سانتیگراد
خاک مورد نياز
خاک مورد نیاز  کتان بیابانی
در دشت ها و مکان های صخره ای

خواص و کاربردهای دارویی و صنعتی


گیاه کتان خواص دارویی فراوانی دارد و در کاربردهای محلی به عنوان یک ملین به کار می رود و مسهل است و در موارد زیادی التیام دهنده بسیار مناسبی برای زخم هاست.

منابع :
دهکردی و همکاران، 1394، جمع آوری، شناساییو بررسی م


 
 
 


گياهان ديگر از همين خانواده :
 
  

نظرات و پرسشهای کاربران

پایگاه اینترنتی نارگیل به عنوان یکی از اولین سایت های تخصصی و جامع ترین دایره المعارف گل و گیاه و باغبانی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده و از سال ۱۳۹۱ امکان خرید اینترتی محصولات مرتبط با این حوزه مانند انواع گل و گیاه و بذر، خاک و کود های کشاورزی، سموم دفع آفات و ابزار باغبانی را برای علاقه مندان گل و گیاه فراهم نموده است.
© 2024 تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نارگیل است. استفاده از مطالب در رسانه های آموزشی با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه بلا مانع است.