فروشگاه اینترنتی گل و گیاه نارگیل            
امروز جمعه ۱۴۰۳/۳/۱۱         
  

Jurinella moschus که به فارسی جورینلا موکوس نامیده میشود، گیاهی از خانواده کاسنی، بومی قزوین می باشد. نیاز های این گیاه عبارتند از نور: متوسط رطوبت: کمی مرطوب دمای محیط: 15-20 خاک: در دشت ها و کوهپایه ها
جورینلا موکوس
جورینلا موکوس

نام علمي
Jurinella moschus
نام لاتين
خانواده (تيره)

خصوصیات - معرفی


این گیاه دارای برگ های تقریبا گرد با بریدگی های زیاد در کناره های برگ می باشد. رنگ برگ تیره است و ریشه این گیاه باریک می باشد. ارتفاع این گیاه به 20 سانتیمتر می رسد و این گیاه تقریبا روزت می باشد. گلدهی آن از اوایل بهار شروع می شود و تا اواسط پاییز ادامه دارد.
شرایط نگهداری جورینلا موکوسنور مورد نياز
نور مورد نیاز گیاه جورینلا موکوس
متوسط
آبياري و رطوبت
رطوبت مورد نیاز  جورینلا موکوس
کمی مرطوب
دماي مورد نياز
دمای مورد نیاز  جورینلا موکوس
15-20 درجه سانتیگراد
خاک مورد نياز
خاک مورد نیاز  جورینلا موکوس
در دشت ها و کوهپایه ها

این گیاه به خاکی تقریبا مرطوب و غنی با قدرت زهکشی بالا نیاز دارد. این گیاه نبایستی در معرض بادهای سرد و خشک قرار گیرد. Jurinella moschus Jurinella moschus

سایر اطلاعات


گلدهی در اوایل بهار انجام می شود و مناسب ترین روش برای تکثیر این گیاه بذر می باشد. این گیاه برای رشد نیازمند قرار گرفتن در معرض نور خورشید هستند. 

منابع :
بررسی فلور منطقۀ رودبار اَلَموت، قزوین، ایران، مجل


 
 
 


گياهان ديگر از همين خانواده :
 
  

نظرات و پرسشهای کاربران

پایگاه اینترنتی نارگیل به عنوان یکی از اولین سایت های تخصصی و جامع ترین دایره المعارف گل و گیاه و باغبانی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده و از سال ۱۳۹۱ امکان خرید اینترتی محصولات مرتبط با این حوزه مانند انواع گل و گیاه و بذر، خاک و کود های کشاورزی، سموم دفع آفات و ابزار باغبانی را برای علاقه مندان گل و گیاه فراهم نموده است.
© 2024 تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نارگیل است. استفاده از مطالب در رسانه های آموزشی با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه بلا مانع است.