فروشگاه اینترنتی گل و گیاه نارگیل            
امروز یکشنبه ۱۴۰۳/۴/۳         
  

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خوزستان،معاون خدمات موتوری شهرداری اهواز از تهیه 60 هزار گونه گیاه بومی چندساله برای کاشت و جایگزینی با گونه جنجالی کنوکارپوس در سطح شهر خبر داد و گفت: قرار است تا پایان امسال این تعداد به 100 هزار اصله برسد.

حلاج دزفولی با اعلام اینکه کاشت درخت کنوکارپوس در اهواز ممنوع شده است می گوید: کاشت و تکثیر این درخت از حدود 2 سال پیش در نهالستان های شهرداری متوقف شده است.

کاشت  درختان کنوکارپوس  که یک گونه گیاهی غیربومی و مهاجم محسوب می شود بیش از یک دهه است در شهرهای خوزستان به ویژه اهواز به سرعت گسترش پیدا کرده است.

از چند سال پیش و در پی بروز مشکل تنگی نفس برای شمار زیادی از شهروندان اهوازی هنگام نخستین بارندگی های پاییزی و همچنین خسارت های این درخت  به تاسیسات شهری و به خطر افتادن گونه های بومی و محیط زیست استان، حجم انتقادها به کاشت این گونه افزایش پیدا کرده است.

برخی از کارشناسان به عملکرد بدون برنامه و غلط شهرداری ها در توسعه بیش از حد پوشش گیاهی با استفاده از این درخت و عدم برنامه ریزی برای کاشت گونه های بومی منطقه انتقاد می کنند.

کنوکارپوس بومی قاره آمریکا است و دهه هشتاد از کشورهای حوزه خلیج فارس وارد ایران شده است.
 
توسعه فضای سبز با استفاده از گونه های گیاهی بومی
توسعه فضای سبز با استفاده از گونه های گیاهی بومی

نظرات و پرسشهای کاربران

پایگاه اینترنتی نارگیل به عنوان یکی از اولین سایت های تخصصی و جامع ترین دایره المعارف گل و گیاه و باغبانی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده و از سال ۱۳۹۱ امکان خرید اینترتی محصولات مرتبط با این حوزه مانند انواع گل و گیاه و بذر، خاک و کود های کشاورزی، سموم دفع آفات و ابزار باغبانی را برای علاقه مندان گل و گیاه فراهم نموده است.
© 2024 تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نارگیل است. استفاده از مطالب در رسانه های آموزشی با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه بلا مانع است.