فروشگاه اینترنتی گل و گیاه نارگیل            
امروز سه شنبه ۱۴۰۳/۴/۵         
  

محیط زیست > شهری- همشهری آنلاین- ندا شریف: پژوهشگران پارک علم و فناوری دانشگاه تهران گیاهانی برای دکوراسیون منازل پرورش دادند که قادر به تصفیه آلاینده‌های هوا هستند.

به گزارش خبرگزاری مهر، عطیه وحدت‌پور مجری طرح با بیان اینکه طراحی دکوراسیون گیاهی با استفاده از گیاهان تصفیه‌کننده آلاینده هوا ارائه شده است، گفت: در این طرح، دکوراسیون داخلی مانند مبلمان، میز، پارتیشن با گیاهان طبیعی ترکیب شده است.

وی افزود: در طرح دکوراسیون گیاهی با استفاده از گیاهان تصفیه‌کننده آلاینده هوا از 28 نوع گیاه که نقش تصفیه‌کننده آلاینده‌های هوا به‌خصوص در محیط‌های بسته را دارند، استفاده شده است.

مجری این طرح گفت: کشت ارگانیک در داخل منزل نیز بخشی از این طرح است که بسته‌های آماده بدون کود شیمیایی را برای تامین مواد غذایی سالم در اختیار خانواده‌ها قرار می‌دهد.

وحدت پور خاطرنشان کرد: طرح کشت ارگانیک در داخل منزل سبب صرفه‌جویی در مصرف انرژی در تابستان و زمستان می‌شود.

وی با بیان اینکه طرح کشت ارگانیک در داخل منزل برای ارائه تولید انبوه آماده است، افزود: برای روند مطالعاتی این طرح تحقیقاتی بیش از یک سال زمان صرف شده است.

 

  

نظرات و پرسشهای کاربران

پایگاه اینترنتی نارگیل به عنوان یکی از اولین سایت های تخصصی و جامع ترین دایره المعارف گل و گیاه و باغبانی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده و از سال ۱۳۹۱ امکان خرید اینترتی محصولات مرتبط با این حوزه مانند انواع گل و گیاه و بذر، خاک و کود های کشاورزی، سموم دفع آفات و ابزار باغبانی را برای علاقه مندان گل و گیاه فراهم نموده است.
© 2024 تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نارگیل است. استفاده از مطالب در رسانه های آموزشی با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه بلا مانع است.