امروز پنجشنبه ۱۴۰۱/۵/۲۰         
امروز پنجشنبه ۱۴۰۱/۵/۲۰         
  

 

به گزارش ایسنا، حسین پیرحیاتی در جمع خبرنگاران بیان کرد: پسته و زعفران از محصولات خاص مناطق کویری و خشک کشور است که سابقاً فقط در این نقاط کشت می‌شد اما با توجه به ظرفیت‌های لرستان این محصولات هم‎اکنون در استان نیز کشت می‌شوند.

اختصاص 160 هکتار از اراضی لرستان به کشت پسته
اختصاص 160 هکتار از اراضی لرستان به کشت پسته
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: برای 15 محصول استان گواهی سلامت اخذ کرده‌ایم.

وی سطح زیر کشت پسته استان را 160 هکتار برشمرد و افزود: این مقدار اراضی هنوز مثمر نیستند و در شهرستان‌های چگنی، کوهدشت و رومشکان کشت شده‎اند.

پیرحیاتی ادامه داد: به لحاظ محدودیت‌های آبی که داریم از طرف وزارت جهاد کشاورزی برای ما تکلیف شده که محصولات مقاوم به خشکی ازجمله زعفران و پسته را در استان کشت کنیم.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی لرستان افزود: همچنین به دنبال برپایی بازارچه محصولات در استان هستیم و روی تعیین برند تأکید داریم. تولید محصولات سالم نیز از برنامه‌های ماست که در این راستا توانسته‌ایم برای 15 محصول خود گواهی سلامت دریافت کنیم.

وی با بیان اینکه مردم ما مستحق مصرف بهترین‌ها هستند، گفت: در شهر خرم‌آباد به دنبال ایجاد چندین بازارچه عرضه محصولات سالم هستیم و این کار با همکاری شهرداری پیگیری خواهد شد.


نظرات و پرسشهای کاربران

پایگاه اینترنتی نارگیل به عنوان یکی از اولین سایت های تخصصی و جامع ترین دایره المعارف گل و گیاه و باغبانی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده و از سال ۱۳۹۱ امکان خرید اینترتی محصولات مرتبط با این حوزه مانند انواع گل و گیاه و بذر، خاک و کود های کشاورزی، سموم دفع آفات و ابزار باغبانی را برای علاقه مندان گل و گیاه فراهم نموده است.
© 2022 تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نارگیل است. استفاده از مطالب در رسانه های آموزشی با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه بلا مانع است.