امروز پنجشنبه ۱۴۰۱/۵/۲۷         
امروز پنجشنبه ۱۴۰۱/۵/۲۷         
  

خبرگزاري آريا- 22 شهروند تهراني نمونه در فعاليت هاي توسعه فضاي سبز همزمان با سومين نمايشگاه فصلي گل و گياه تهران معرفي و مورد قدرداني قرار گرفتند.
به گزارش آريا به نقل از روابط عمومي سازمان پارکها و فضاي سبز شهر تهران، اين شهروندان با توجه به فعاليت هاي چشم گير در توسعه فضاي سبز آپارتماني و محيط زندگي خود و مشارکت فعال با مديريت شهري در توسعه فضاي سبز درون شهري منتخب شده اند.
مديرعامل سازمان پارکها و فضاي سبز شهر تهران در سخناني در مراسم قدرداني از شهروندان نمونه تهراني ، با اشاره به تاثير بسزاي مشارکت شهروندان در توسعه و حفظ فضاي سبز درون شهري گفت: مديريت شهري با توجه به وظايف ذاتي خود، توسعه فضاي سبز درون شهري را انجام داده که مشارکت فعال شهروندان، اين توسعه را سرعت مي بخشد.
"علي محمد مختاري" افزود: شهر تهران با توجه به چگونگي توسعه يافتگي آن، از کمبود سرانه هايي در حوزه فضاي سبز برخوردار است که مشارکت شهروندان در توسعه و حفظ فضاي سبز، مي تواند محدوديت ها در زمينه فضاي سبز را کمتر کند.
وي با اشاره به برخي فعاليت هاي شهرداري براي افزايش مشارکت شهروندان در توسعه فضاي سبز، تاکيد کرد: احداث مراکز آموزش و مشاوره گل و گياه در مناطق 22 گانه يکي از اقداماتي است که توانسته است نسبت به آموزش حفظ، نگهداري و توسعه فضاي سبز در باغچه و داخل منازل اقدامات موثري داشته باشد.
مديرعامل سازمان پارک ها و فضاي سبز شهر تهران گفت: همچنين در اين مراکز علاوه بر آموزش، به صورت تلفني مشاوره هاي مختلف در خصوص نحوه نگهداري و دفع آفات و بيماري ها به شهروندان داده مي شود.
مختاري همچنين به ارائه آموزش هاي مرتبط با فضاي سبز به شهروندان اشاره و تصريح کرد: سالانه بيش از 300 هزار نفر از شهروندان تحت آموزش هاي شهروندي فضاي سبز قرار مي گيرند.
وي با بيان اينکه شهروندان نمونه از بين خيل عظيمي از شهروندان مشارکت جو در امر توسعه و نگهداري فضاي سبز انتخاب شده اند، خاطرنشان کرد: سازمان پارکها و فضاي سبز شهر تهران از تمامي شهروندان پايتخت براي مشارکت فعال و موثر در توسعه فضاي سبز استمداد مي طلبد.
  

نظرات و پرسشهای کاربران

پایگاه اینترنتی نارگیل به عنوان یکی از اولین سایت های تخصصی و جامع ترین دایره المعارف گل و گیاه و باغبانی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده و از سال ۱۳۹۱ امکان خرید اینترتی محصولات مرتبط با این حوزه مانند انواع گل و گیاه و بذر، خاک و کود های کشاورزی، سموم دفع آفات و ابزار باغبانی را برای علاقه مندان گل و گیاه فراهم نموده است.
© 2022 تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نارگیل است. استفاده از مطالب در رسانه های آموزشی با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه بلا مانع است.