فروشگاه اینترنتی گل و گیاه نارگیل            
امروز پنجشنبه ۱۴۰۳/۳/۱۰         
  

مشهد - ایرنا - یک محقق دانشگاه فردوسی مشهد از طراحی و ساخت نرم افزار شناسایی گونه های بومی گیاهی کشور در این دانشگاه خبر داد.

به گزارش روز یکشنبه دانشگاه فردوسی مشهد علی میرچولی افزود: این نرم افزار قادر است از طریق تصاویر گیاهان، اطلاعاتی در زمینه نام گونه، محل رویش و خانواده آنها و همچنین اطلاعاتی در باره گونه های در حال انقراض ارائه دهد. 

وی همچنین از دستیابی محققان دانشگاه فردوسی مشهد به دانش فنی تکثیر گل سوسن یا لیلیوم به عنوان یکی از پنج گل برتر دنیا از طریق روش کشت بافت و فلس برداری خبر داد.

وی گفت: برای تکثیر گل سوسن لازم بود اندام تکثیری این گل از خارج وارد شود ولی پژوهشگران مرکز رشد فناوری دانشگاه فردوسی مشهد با اجرای تحقیقاتی به دانش فنی تولید اندام تکثیری این گل دست یافتند. 

وی افزود: لیلیوم یا سوسن از گیاهان زینتی جهان است و طیف رنگی این گل که تقریبا در اکثر مناطق دنیا پراکنده شده شامل زرد، سفید، قرمز و نارنجی می باشد. 

میرچولی اظهار کرد: پیش از این اندام تکثیری گل سوسن یا همان سوخ سوسن از کشورهایی نظیر هلند، شیلی، چین و ژاپن وارد کشور می شد که با کاربردی شدن این دانش می توان از واردات آن و خروج ارز جلوگیری کرد. 

  

نظرات و پرسشهای کاربران

پایگاه اینترنتی نارگیل به عنوان یکی از اولین سایت های تخصصی و جامع ترین دایره المعارف گل و گیاه و باغبانی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده و از سال ۱۳۹۱ امکان خرید اینترتی محصولات مرتبط با این حوزه مانند انواع گل و گیاه و بذر، خاک و کود های کشاورزی، سموم دفع آفات و ابزار باغبانی را برای علاقه مندان گل و گیاه فراهم نموده است.
© 2024 تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نارگیل است. استفاده از مطالب در رسانه های آموزشی با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه بلا مانع است.