فروشگاه اینترنتی گل و گیاه نارگیل            
امروز پنجشنبه ۱۴۰۳/۱/۳۰         
  

خبرگزاری فارس: مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آبیک گفت: بیش از 8500 هکتار از مزارع شهرستان آبیک زیر پوشش کلینیک‌های گیاه‌پزشکی بخش خصوصی است.

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین، بیژن لطفی اظهار کرد: در سال زراعی 90 تا 91 تعداد شش کلینیک گیاه‌پزشکی بخش خصوصی برای نظارت بر مزارع شهرستان آبیک راه‌اندازی شد.

وی افزود: این کلینیک‌ها با استفاده و بهره‌گیری 16 نفر از کارشناسان حفظ نباتات کار نظارت و راهنمایی کشاورزان را در زمینه مبارزه با آفات و بیماری‌ها و علف‌های هرز بر عهده دارند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آبیک بیان کرد: مزارع زیر پوشش کلینیک‌های گیاه‌پزشکی در این شهرستان 65 هزار هکتار مزارع گندم، جو و کلزا و دو هزار هکتار مزارع محصولات تابستانه است.

لطفی در خاتمه عنوان کرد: فعالیت این کلینیک‌ها از نظر سطح نسبت به سال گذشته بیش از 40 درصد افزایش داشته است.

  

نظرات و پرسشهای کاربران

پایگاه اینترنتی نارگیل به عنوان یکی از اولین سایت های تخصصی و جامع ترین دایره المعارف گل و گیاه و باغبانی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده و از سال ۱۳۹۱ امکان خرید اینترتی محصولات مرتبط با این حوزه مانند انواع گل و گیاه و بذر، خاک و کود های کشاورزی، سموم دفع آفات و ابزار باغبانی را برای علاقه مندان گل و گیاه فراهم نموده است.
© 2024 تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نارگیل است. استفاده از مطالب در رسانه های آموزشی با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه بلا مانع است.